Sada je: 19-03-2024 12:49.

Još problema

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 12 poruka ] 
Autor Poruka
 PostPoslano: 25-01-2009 19:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 27-10-2008 10:18
Postovi: 75
Lokacija: Rijeka
Država nam je u banani to je poznata stvar.

Imam jedno pitanje nevezano za ovo pa da li mi netko može odgovoriti ako je upoznat s tim: znam da imamo kojekakva prava za koja ne znamo dok na njih ne naletimo slučajno pa sam se pitala da li imamo možda prava na onaj znak za parkiranje ako imamo dijete sa invaliditetom. Znate da bi to puno pomoglo pogotovo kad se parkiramo pred Klaićevom po 5 sati a sat parkiranja dođe 8kn.
A pokriće troškova autocesta oni imaju isto nekakve pogodnosti obzirom na invaliditet ali ne znam kako se to odnosi na djecu.

Vjerujem da znate za još jednu apsurdnost situacije: dobivamo pokriće troškova liječenja u vrijednosti povratne karte vlaka drugog razreda - putničkog iako putnički vlak iz našeg mjesta čak ni ne ide u to doba da s njime dođemo na vrijeme na pregled i na terapiju. Trebali bi krenuti dan ranije vlakom - tražiti smještaj negdje u Zg i onda predati sve račune teti u HZZo koja bi nam dala povrat samo za vlak a ne za smještaj. Čak i kad bi joj predala račune od busa koji bi eventualno stigao na vrijeme svejedno ne bi dobili pokriće tih troškova, to se traži posebnim zahtjevima od komisije koja to onda nikad ne odobri.

E stvarno smo u banani...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 26-01-2009 19:18  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Odvojio sam ovu temu posebno.

Mislim da je odgovor u prvoj konstataciji :)
Mi se već godinama borimo s tim problemom.
Nas HZZO upućuje u Split , odnosno nadoknađuje troškove za Split.
Najnovija odredba je da zabranjuju liječnicima ( kao nisu ovlašteni) izdavati uputnice za Zagreb, jer uz uputnicu moraju izdati i putni nalog (koji ide uz putnicu i nema osnove ne izdati ga).
Apsurd je da KBC Split nema pedijatra reumatologa, već kardiologa koji tretira i ove bolesti, ali nema subspecijalizaciju. Tako da je vječito natezanje, a pogotovo jer put iz Dubrovnika košta ihihi.
Pa meni su sinu u pola (kemo)terapije ukinuli pravo na nadoknadu putnih troškova, jer da se to može u Splitu i to BUSom. Ali ja sam gurao do tužbe Upravnom sudu i dokazao da nisu utvrdili sve činjenice i na kraju su mi priznali sve do tada učinjene troškove avionskog prijevoza.
A zamislite DUbrovnik-Split-Dubrovnik BUSom cca 5sati vožnje magistralom samo u jednom smjeru s 50ak ljudi u autobusu za djete koje pod kemoterapijom.

Ima jako puno nebuloza kod tih odredbi jer kad se usporede troškovi, ovi odlasci djece za Zagreb, nisu niti mali dio naplaćenih putnih troškova preko HZZO od kojih većina otpada na lokalne nadoknade najčešće staraca i kroničara.


Mi smo pokrenuli inicijativu za promjenom tih zakona i odredbi , za svu djecu do 18 godine života. Predana je Odboru za zdravstvo i naznake su da ima osnove da se to promijeni.
Ne bude li išlo glatko pokrenućemo sve udruge koje skrbe o djeci, da nam se pridruže.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Zadnja izmjena: DrAdmin; 08-02-2009 14:22; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 03-02-2009 15:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 27-10-2008 10:18
Postovi: 75
Lokacija: Rijeka
Samo da se ispravim što se tiče parkiranja pred Klaićevom. ZNATNO je pojeftinilo: sada je parkiranje 7kn/h pa ako ste s djetetom na terapijama parking vas neće doći npr. 40kn nego 35 kn pa s ostatkom novca mozete kupiti djetetu čokoladno mlijeko ili paketić žvakaća :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-02-2009 09:00  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ili vam zato sto nemate ama bas nigdje parkirati auto ispred bolnice a jurite na hitnu, pa se negdje ugurate, pauk odvede auto, pa vas to kosta 1000kn + taxi s bolesnim djetetom do auta + nervni slom!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-05-2009 06:33  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-05-2009 12:16
Postovi: 117
Lokacija: split
SMIJEM LI ŠTA REČ? TROŠKOVE PRIJEVOZA MI PLATE ,A ZA SMIJEŠTAJ KOJI JA PLAČAM KAD SAM U ZG.NI LIPE.NI ZA PARKING


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-05-2009 13:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
O parkingu nemogu ni razmišljati ,glava mi je ko jupiter.Svali utorak vodim dijetei na Rebro na MTX parkiranje prava lutrija.U garažu niti ne pomišljam,NEÆU VRIJEÐAT ALI LUÐAKA AJME MAJKO.Svaki utorak izdvojim minimalno 14 kuna za parking a nekad i više ako idemo na kontrolu ili u labaratorij.Pa neznam te glavešine što smišljaju zakon zar nisu mogli spustiti cijenu bar na 3 kune.I neograničit vrijeme parkiranja max 2 sata.Plaćamo zdravstveno,dopunsko i još sto čuda + parking kod bolnice abnormalno skup.Baš me ljuti mjesečno izdvojim dosta novca na parking jer moje dijete nemože hodati kad dobije MTX a kao predlažu " GOSPOÐO VOZITE SE JAVNIM GRADSKIM PREVOZOM"
Neznam samo dali imaju djecu svi ti koji odlučuju i još nedao bog da im posjećuje bolnice kao mi što posjećujemo. :x


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-05-2009 18:56  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Mi smo imali jedno dobro i jedno loše iskustvo s parkiranjem. Loše kad smo morali auto parkirati na 10minuta hoda do Klaićeve pa nam je u tih 10 min za brisače zataknuta uplatnica sa kaznom. Dobro iskustvo je bilo kad smo parkirali pred samu bolnicu i dok sam se ja mučila da ubacim kovanice u aparat prišao mi je čovjek što pazi na parkiranje (inkasator ili kako se već zove) i rekao: Gospođo, ja sam vam ovdje do 13 h, ostavite mi za kavu i ne brinite se o parkingu. Imam i ja bolesno djete i znam kako je to.
Ma dobio čovjek za 10 kava.
A gospoda koja odlučuju imaju svoje privatne doktore i sve moguće povlastice pa ih baš briga za obične ljude. I


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-05-2009 20:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-05-2009 12:16
Postovi: 117
Lokacija: split
svaki put platim za 1 sat viježbi 2 sata parkiranja ,a kad je odvedem u na
kontrolu moram 1iposat tražiti gdiječu parkirati ako uopče nađem


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 21:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
[quote="ksila"]Država nam je u banani to je poznata stvar.

Imam jedno pitanje nevezano za ovo pa da li mi netko može odgovoriti ako je upoznat s tim: znam da imamo kojekakva prava za koja ne znamo dok na njih ne naletimo slučajno pa sam se pitala da li imamo možda prava na onaj znak za parkiranje ako imamo dijete sa invaliditetom. Znate da bi to puno pomoglo pogotovo kad se parkiramo pred Klaićevom po 5 sati a sat parkiranja dođe 8kn.
A pokriće troškova autocesta oni imaju isto nekakve pogodnosti obzirom na invaliditet ali ne znam kako se to odnosi na djecu.

Vjerujem da znate za još jednu apsurdnost situacije: dobivamo pokriće troškova liječenja u vrijednosti povratne karte vlaka drugog razreda - putničkog iako putnički vlak iz našeg mjesta čak ni ne ide u to doba da s njime dođemo na vrijeme na pregled i na terapiju. Trebali bi krenuti dan ranije vlakom - tražiti smještaj negdje u Zg i onda predati sve račune teti u HZZo koja bi nam dala povrat samo za vlak a ne za smještaj. Čak i kad bi joj predala račune od busa koji bi eventualno stigao na vrijeme svejedno ne bi dobili pokriće tih troškova, to se traži posebnim zahtjevima od komisije koja to onda nikad ne odobri.

Ksila mislim da bi auto moralo biti u vlasništvu djeteta da bi imala te naljepnice ili već što je potrebno.
Ali evo ti jedan link udruga invalida kod nas iz Zgareba i ima postavljeni pitanja pa možda si pomogneš i ti i još netko.
Jer vrijedi probati nemaš što izgubiti.
http://www.hsuti.hr/EasyWeb.asp?pcpid=37

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 21:23  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Ja znam nešto o tome, jer moja mama je 80% invalid (nažalost to je postala nakon "rutinske operacije kuka") i znam da na to imaju pravo svi invalidi na s 80% i više. Oni pakring ne plaćaju ako su parkirani na invalidskom mjestu, čak nije ni vremenski limitirano. Imaju pravo i na invalidsko besplatni parkino mjesto ispred svoje kuće. Što se tiče cestarina imaju besplatnu cestninu onda kada su oni u autu, na naplatnim kučicama predaju karticu koja ima njihovu sliku i reg. oznaku vozila. Naravno vozilo treba bit registrirano na invalida. To rješavaju u HACu i Autocestama, a oznaku za parking mislim na tehničkom. Imaju i popust na police AO (mislim 15%). Eto toliko....

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 21:38  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
rola je napisao/la:
Ja znam nešto o tome, jer moja mama je 80% invalid (nažalost to je postala nakon "rutinske operacije kuka") i znam da na to imaju pravo svi invalidi na s 80% i više. Oni pakring ne plaćaju ako su parkirani na invalidskom mjestu, čak nije ni vremenski limitirano. Imaju pravo i na invalidsko besplatni parkino mjesto ispred svoje kuće. Što se tiče cestarina imaju besplatnu cestninu onda kada su oni u autu, na naplatnim kučicama predaju karticu koja ima njihovu sliku i reg. oznaku vozila. Naravno vozilo treba bit registrirano na invalida. To rješavaju u HACu i Autocestama, a oznaku za parking mislim na tehničkom. Imaju i popust na police AO (mislim 15%). Eto toliko....

Rola dali tvoja mama radi ili je u mirovini,jer moja sestrična je mlada i ima operirana oba kuka i ugrađena sus joj umjetna.
ali ima 50% tjelesno oštećenje i nema nikakvu invalidninu.
Inače radi ali jako teško,radi kao kontrolor u jednom poduzeću,ali više stoji pa joj je opterećnje.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 21:52  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-03-2010 20:45
Postovi: 69
I moja svekrva je 80% invalid (3 operacije kuka, urođena displazija), sada je u mirovini i ima pravo na besplatan parking.

_________________
Curica 2005.
11/2009 - prva sumnja na JIA
02/2010 - uveden Movalis
07/2010 - neuspjelo skidanje s Movalisa
trenutno: stabilno, kontrole svaka 2 mj kod dr. Tambić-Bukovac


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 12 poruka ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 2 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011