Sada je: 28-03-2024 18:58.

Lutanje do konačne dijagnoze

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 34 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 21-07-2009 12:06  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Čula sam nekoliko puta da se isključivala leukemija na početku ili da je dijete završilo u longeti.

Kakva su vaša iskustva?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-07-2009 12:59  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Nama je prvotna dijagnoza u splitskoj bolnici bila postavljena - leukemija.
Ne želite zamislit koji je to šok kad vam kažu, a još niste ni s dijetetom u bolnici (mi smo radili u ZG, a R je bio s bakom na moru). Tad sam još bila i trudna, dobro sam i iznjela trudnoću ok, nije čudo da sam 2 mj. nakon toga i završila na strogom mirovanju!!!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-08-2009 00:26  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mi smo ti,longeta zbog povrede koja se videla na snimku,pa nakon skidanja longete ukocenost,pa stalna viroza koja je dovela do povecanog % limfocita(ali ne preko normalne granice za decu)...nakon cega je dr posumnjao na leukemiju i to nam rekao u oci...taj dan nikada necu zabvoraviti dok sam ziva,kao ni da njene dopunske analize krvi tj razmaza,da se ustanovi ima li leukemiju ili ne,i cekanja tih rezultata...kao u najvecoj nocnoj mori,ne daj Boze nikome...na kraju,dr silazi i saopstava nam da je sve ok,najnormalnije na svetu...covek ne zna da li da se smeje ili da place od muke...uzas potpuni...
Lutanje nas je kostalo posledica koje je uveitis ostavio na A.levom oku u vidu sinehija,zbog zakasnele dg i odlaska ocnom,ali i zbog nestrucnosti ocnog dr na samom pocetku,u elitnoj decjoj ustanovi u glavnom gradu...
Inace od povrede do dijagnoze JIA proslo je nepunih mesec dana,neko bi rekao i relativno brzo...ne zna sta bi bilo da nisam non stop odlazila lekaru i sama joj davala krv na analizu,jer nikome to nije ni na um padalo...a dete ukoceno ko stara baba...na pravi put reumatologu salje nas obicni skolski lekar na dezurstvu vikendom u domu zdravlja...kad neko zna zna...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-08-2009 14:16  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Cure kakav savjet imate za nekog tko samo sumnja na JIA dijagnozu?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-09-2009 13:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
ah da ta famozna dijagnostika.naravno da je meni kao i svima nama apsolutno jasno da su i doktori samo ljudi.naravno da je i meni kao i vama danas jasno da se radi o podmuklim bolestima koje je i teško dijagnosticirati..ali brate slatki te šokove koje su u stanju određeni doktori da izazovu!!da ne govorim način na koji vam pljušte sve te moguće bolesti koje ima vaše malo ili veliko ali vaše dijete.npr nama su pljusnuli dijagnoze tipo sklerodermija na sred bolničkog hodnika.imala sam umrijet na licu mjesta!zamjeram im na vanrednoj hladnoći i bezosjećajnosti jer ipak iako su doktori i iako je njihov posao težak mislim da bi ipak na prvom mjestu trebali da budu humanisti!pa onda doktori.postoji i ljubazan ljudski pristup kako su nas npr. dočekali doktori u zg.a split,gospe moja.jako mi je žao što je tako!!

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 21-09-2009 19:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Strašno je pričati,ali ima puno liječnika od običnih pa do specijalista koji su žali bože uopće poziva liječničkog.
Jer uopće nemaju kako ste vi Lida rekli humanosti,ja sam baš danas osjetila jako loše ponašanje jednog terapeuta,koji očito izfrustriran zbog tko zna čega.Pokušao izliječit svoje frustracije na nama pacijentima,ti su pacijenti manje više invalidi,neki friško operirani.
Jadni i izmučeni bili kažem izloženi bezobrazluku,znate kako sam se teško suzržavala,malo mi je falilo da ju potopim u onaj bazen
I :x ,ali nisam udahnula sam duboko,taj tren ali žao mi je što nisam reagirala,ali odsad bome hoću.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-09-2009 19:31  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
kao u svakom poslu, prevladava karakter osobe, a u zdravstvu se to najviše vidi, a najbolnije je kad su djeca u pitanju, tužno :(

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-09-2009 07:33  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
da,na to sam htjela staviti akcent.vidite i ja radim u kontaktu sa ljudima i znam što sve dođe tamo sa druge strane "šaltera" ali uvijek pokušam nasmijati se,zadržati humani ton i pojasniti bilo stavom ili osmjehom da je sve u redu,da ih razumijem..i da vidite kako i ljudi reagiraju drugačije.umjesto da se nastave svađati i oni se nasmiju i sve nekako završi civilizirano.naravno da i ja imam probleme doma i bla,bla svoje dane..na kraju krajeva uopće ne radim svoj posao za koji sam se školovala i kojem sam se nadala,jer sam željela raditi kao veterinar a nikako sa ljudima.e sada ti doktori i sestre su ipak namjenski i odlučno i izabrano se školovali da se bave tim čim se bave i sada su što??predomislili se ili su samo bezobrazni i bahati individui??ali na svu sreću zaista ima tako sjajnih doktora da svaki put izađem sa suzama u očima kada mi neko učini neku ljubaznost a ustvari tako bi trebali svi da se ponašaju ali i mi da se tako ponašamo.jer i među pacijentima ima uh,uh..nama je jedan pacijen prigovorio da što mi radimo tu u zagebu kada imamo našu bolnicu u splitu.on je čak i u pravu ali u neznanju da mi zaista mnoge pretrage ne možemo obaviti pa čak ni privatno do tek u zagrebu.bilo mi je strašo!

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 23-09-2009 09:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Lida u pravu si kakvi pacijenata ima,da :shock: ništa drugo.
Najbolje od svega mi je kad npr moraš podići nalaze iz labaratorija i na šalteru lijepo piše od do.
I uvjek se nađe netko ko ide upiatati gđj koja tamo radi.
Da to čine osobe starije,invalidne,slabovidne,razumjela bi ali to obično budu mame koje uopće nežele meni se čini naprezati oči.
I kažu da su djelatnice živčane pa kako i nebi bile.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-10-2009 16:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Samo da ponovim, kod A je dr H posumnjao na SLE (sistemski eritermni lupus). Simptomi su slični kao i kod JIA samo su posljedice teže. Na svu sreću ipak nije.

_________________
kćerka, 17 godina
dijagnoza:RA malih zglobova šaka, Raynaudov fenomen, JIA
prvi simptomi 2006, dijagnoza 2008
MTX, Movalis Mega omega3, Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-10-2009 21:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 16-05-2009 10:04
Postovi: 54
Lokacija: RIJEKA
Nama je nakon mjesec dana u lokalnom kbc diagnosticiran JIA i djete nakrcano tabletama(decortin ,MTX,ibuprofen,renital) sve od jedanput bez nekih posebnih pregleda.Davali smo samo ibuprofen i na preporuku pedijatra otišli kod dr.H po drugo mišljenje.Preporučam svima koji imaju tu diagnozu.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-10-2009 18:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Igore,dugo vas nije bilo,drago mi je da ipak gledate ZDZ i da ste i dalje tu
Kako je dete i kako se priča odvijala kod vas,od onda kada znamo da je imalo losu krvnu sliku,loše jelo...?Nadam se da je bolje


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-10-2009 20:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 16-05-2009 10:04
Postovi: 54
Lokacija: RIJEKA
Krvna slika je loša vjerojatno radi MTX tableta,a što se tiče jela možda malo bolje ne previše.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-10-2009 06:09  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-05-2009 12:16
Postovi: 117
Lokacija: split
nama je u startu rečeno da je JIA
cura se žalila da je boli desni zglob -malo je bio otečen-odveli je na hitni kiruški (bio je 5 mij.smatrala sam da je negdje uganula nogu igrajući se vani) oni su je snimili i stavili zavoj -rekli su da nevide ništa ,ali da jon stavljam obloge i za 5 dana doÄ‘emo na kontrolu-na moju sreču došli smo kod dr.kirurga koji nešto ipak zna i otvoreno mi rekao -ovo nije za nas ,dijete mora odmah u bolnicu,ovo je JIA -poslušala sam ga ,mada malo izgubljena i ništa neznajući o tome.
Napravili su pretrage i dr.je stvarno bio u pravu i cijeli život ću mu bit zahvalna,mada mi je jako teško,jer nas nisu gonjali od mila do nedraga radi dijagnoze.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-10-2009 21:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 28-10-2009 20:51
Postovi: 6
Pozdrav!
Prvi put se javljm,moj sin ima 7,5god. i ima dijagnozu JIA mada ljecnici jos uvijek nisu sigurni.Naime osim bola u zglobovima i blagog otoka koljena nema nikakve druge simptome.Svi krvni nalazi do sad su bili uredni osim celularnog imuniteta koji je pokazao povecan broj limfocita B i aktiviranje limfocita T(1,1%).Na osnovu tog nalaza ljecnica mu ukljucuje Methotreksat,Arediu,Indometacin.Inace bolest je pocela prije godinu dana.Zanima me da li su i vasa iskustva slicna,molim pomoc!


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 34 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 27 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011