Sada je: 29-03-2024 00:28.

Ajmo ovdje svi sa kontrole.....

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 472 poruka ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 15-09-2009 20:15  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Pa da nebi malo ovdje,malo ondje niti se zna tko pije a tko plaća.
Nekad stanem pa mislim di da sad napišem što se desilo na kontroli.
Pa odlučiš da otvorim novu temu,valjda me neće protjerati zbog toga :lol:
Kao što znate bili smo na kontroli kod naše dr,svi zglobovi pokretni u punom opsegu,savitljivi bez izljeva.A leukociti ako budu još išli niže za mjesec dana će nešto poduzet,zasad nije alarmantno,sva terapija ostaje ista,jedino dodato Omega 3.
I idemo dalje,vježbe i dalje moramo provoditi,što nam uopće nepada teško,pogotovo sad kad je krenula u školu pa se malo fura na neki sport.
A što se tiče kukova,ako je nastavi boliti,možda bude m,orala praviti SCINTIGRAFIJU KOSTIJU. i onda bi morala ostati malo u bolnici,mada sad nam nepaše jer tek je krenula u školu.A ako bude morala,ostat će.
:cry:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 20:18  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
e super, ovako će sve kontrole biti na jednom mjestu :wink:
u kakvom obliku je dobila Omega 3?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 20:30  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
U kapsulama od 1000 mg,malo mi zvuči velike neznam.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 20:30  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
kako se zovu,jel na recept?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 20:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ne nisu,samo Omega 3 masne kiseline od 1000 mg

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 20:37  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
sad sam zaboravila, ali bitan je odnos DHA i EPA

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 20:57  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Da vidiš,čudi me kako si ti mogla zaboraviti,ti imaš neki kvalitetan disk ugrađen u sebi. :wink:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-09-2009 21:04  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
al znam gdje piše..ovako mi je rekla jedna roda

Premalo mi je dijete za ono što sam ti htjela savjetovati. Da je samo malo starije predložila bih ti da mu daješ emulzirano riblje ulje i astaksantin u kombinaciji. Ovako... Problem je ustvari u tome što takvo riblje ulje sadrži dosta vitamina A (kod odraslih jedna takva kapsula zadovoljava i preko 20% RDA doza). Astaksantin je prirodni karotenoid koji nema djelovanje vitamina pa ga se po toj teoriji može davati djeci, ali, iskreno, ne znam bi li ga dala svom djetetu da je mlađe od 5 godina.

Za početak možeš nabaviti riblje ulje za djecu s visokim dozama omega-3 masne kiseline. U njegovom sastavu su EPA i DHA. Tvom djetetu su podjednako važne obje omega-3 masne kiseline (DHA je potrebna svoj djeci za razvoj mozga, a EPA djeluje protuupalno što je savršeno kod iuvenilnog artritisa-inače ona ostaloj djeci nije tako neophodna). Doze koje se uzimaju su preko 1500 mg omega-3 masnih kiselina pa dobro biraj preparat da mu zadovolji te potrebe. Postoje na tržištu razni preparati, ali samo neki od njih zadovoljavaju te uvjete i k tome su dovoljno (deklarirano) čisti za djecu. Ja ti predlažem Child life riblje ulje. Pogledaj na njemu doziranje i slobodno djetetu daj višu dozu od propisane za njegovu dob. Predozirati ga ne možeš.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-09-2009 21:59  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 14-08-2009 06:37
Postovi: 55
Lokacija: Osijek
Mi smo dobili tešku anginu i završili u bolnici na antibioticima intravenozno pa smo promašili kontrolu 21.9 Na moj upit naručeni smo TEK 22.10.! Znači da od 13.8. moje dijete nije nitko pregledao. Ne čini li se vama to malo bez veze? S obzirom da je to progresivna bolest i da nalazi nisu baš najbolji, razmišljam o drugom mišljenju. Možda pretjerujem, ali kao mama imam na to i pravo, zar ne? Ona je sada i bez fizikalne, samo na Movalisu. Not good. Not good. :?

_________________
cura 7, oligo, ukinuta terapija


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-09-2009 22:31  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Važno je sada da se rješite streptokoka i da nema pogoršanja jia od njega. Jako je bitno da popije kuru svih 1o dana, pretpostavljam da je dobila silapen. Ne brini za kontrolu, nije to puno, ionako Movalis mora odraditi svoje.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-09-2009 07:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Da Nina imaš pravo tražiti i drugo mišljenje,ali ako već nemožeš čekati nazovi Rebro,ako joj nije dobro sa JIA i nevjerujem da te neće primiti.
Jer što se tiče dr Bukovac jako je dobra i susretljiva,i nemaš se što ustručavati ili bojati.A i kako kaže Kate i Movalis treba odraditi svoje.
Tvoje dijete je na 1 mjestu.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 24-09-2009 22:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
nina,ja ne da tražim drugo misljnje nego i peto i deseto ako smtram da mi nesto nije bas ok...
Moj ti je savet da se obratis svom sadasnjem dr radi ranijeg termina ili preko reda da ti pogleda dete ako nije dobro...ako ne uspes(iskreno to sa zakazivanjem mi je malo bezveze,ja se pojavljujem na instiutu kad god hocu ako treba,naravno)idi dalje,traži uput za sledecu ustanovu gde se lece deca sa JIA,mozes samo sebi olaksati da ti neko potvrdi da je to to i da je to lecenje ok...a ti izaberi koga ces od lekara,vec ce ti se samo reci...
Nisam pristalica da se zbog sujete gubi vreme kod nekog ko mozda ne saradjuje,nije o prema detetu i slicno...jer zaboga,ima samo nekoliko njih koji lece JIA u zemlji...ja furam,idem dalje,i mogu vam reci da mi niko u lice nije rekao da to nije lepo ili ok...mislim da i oni imaju respekta i te kako kad vide kako se roditelj lavovski bori za svoje dete...a šta mi pričaju iza ledja,to me bas...ne znaju oni ni šta ja mislim o njima :lol:
Vec svi znate kako smo mi prosli kod prvog ocnog dr,a bili smo kod njega samo 10dana...ne smem ni da pomislim sta bi bilo da sam jos uvek sa detetom kod njega na lecenju...ovako,sama sam nasla drugu dr sama uzela dete i otisla kod nje...da nisam cackala niko mi ne bi rekao,verujte,da ta dr postoji...
Znate vec da ja kod ocnog vodim A.svakih 7 dana...dok god budem mogla ja cu odlucivati a ne rutinska kontrola na 3 meseca,a posle izvinite evo ih komplikacije,to vam je takva pririoda bolesti... :x


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-10-2009 07:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
da li netko ima kakvih informacija od kile?trebale su se vratiti sa kontrole?

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 06-10-2009 21:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 14-08-2009 06:37
Postovi: 55
Lokacija: Osijek
Æao ljudi, budite se!
E pa, SE je pala s 35 na 26 (do 20 je OK) , KKS i urin sve u redu. Ono što ne znam jer smo novi je: dijagnoza je uspostavljena 13.8. 09. i od tada smo na Movalisu (7.5). Očito je da djeluje i zanima me da li će moja cura ipak dobiti i drugu liniju lijekova tipa kortikosteroidi ili nešto drugo poslije kontrole? Njoj je puno bolje, ujutro sama ustane iz kreveta i hoda što je prije mjesec dana bilo nezamislivo, nezaustavljiva je. Vidim da ponekad vuče nogicu, ali kada ju opomenem prestane- kao da to radi iz navike.[color=blue][/col :D :D :D or]
Puse svima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

_________________
cura 7, oligo, ukinuta terapija


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-10-2009 11:08  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
super nina :D
ovisi što će UZV pokazati, ali mislim da neće dobiti ništa novo

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 472 poruka ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 15 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011