Sada je: 28-03-2024 21:27.

Alternativa kao pripomoć lijekovima (sve što postoji)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 111 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 19-10-2009 07:28  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
da,čaja smo dobili jednu poveću kartonsku vrećicu.on veli da to pije i da je to za 3mj i više.a onda ćemo u proljeće opet do njega,u 3.mj vjerojatno.

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 27-10-2009 23:11  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Mislim da se pojedinci sjećaju mog sirupa protiv kašlja od lovorovog lista,( još uvjek ga primjenjujem i naj bolji mi je )
e pa ima još toga dobrog sa LOVOROM i za reumatizam.

http://www.zzjzpgz.hr/nzl/37/bilje.htm

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-10-2009 10:09  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Nado centar zdravlja
novootvoreno
za sve probleme s kralježnicom
http://www.nadocentar.hr/

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 05-11-2009 10:00  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
dobili smo kontakt od časnih sestara u posušju.one pripravljaju masti za masaže i dodatke za prehranu,kako sam razumjela.da li je netko imao kontakt sa njima ili neko drugo iskustvo?

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 05-11-2009 10:47  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Imali smo mi,i čuda su nam poslale,od kremica,ulja sirupa,meda,i jedino što nam je pomoglo ulje i kreme za masažu.
Sve ostalo,je pokušala piti,ali krvna slika je podivljala,Se,leukociti,jetrene probe,i ja sam se bojala pa sam odustala,pila je oko dva mjeseca.
Ipak nije se igrati sa nečim što nije odobreno od Ministarstva zdravstva.
Ali za kreme i ulje garantiram,da je ok i mojoj M je otad koljeno poprimilo normalan izgled.
Nismo više ništa naručivali

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-11-2009 10:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
hvala,dragice.i ja tako vidim stvari.rado odem do svakog travara za kojeg čujem.rado ću uzeti namaz ili čaj,ali drugo čega ne znam sastav ne bih se dirala.znam da čovjek kada je bolestan bi uzeo svašta nešta ali ipak se treba ograditi od očaja i malo pročitati i pitati??sve o.k,dragice,hvala na informaciji.

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 07-11-2009 21:00  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Otkriveno je da mješavina meda i cimeta liječi mnoge bolesti. Proizvodnjom meda bavi se većina zemalja svijeta. Ayurvedska i Yunani medicina koriste med kao glavni lijek već stoljećima. Znanstvenici danas također prihvaćaju med kao vrlo efikasan lijek za sve vrste bolesti. Med se može koristiti bez sporednih efekata za sve vrste bolesti. Današnja znanost kaže da med, iako je sladak, ako se uzme u pravoj dozi kao lijek ne šteti dijabetičarima. Poznati magazin po imenu Weekly World News koji je objavljen u Kanadi 17. siječnja 1995. godine dao je listu bolesti koje se mogu liječiti medom i cimetom u skladu sa istraživanjima zapadnih znanstvenika.

Artritis (upala zglobova)
·Uzeti jedan dio meda na dva dijela mlake vode, te dodati malu čajnu žlicu cimetovog praha, napraviti masu i polako masirati na bolne dijelove tijela
·Primijećeno je da se bol smanjuje u roku od jedne do dvije minute Ili, osobe koje boluju od artiritisa mogu ujutro i navečer uzeti jednu šalicu vruće vode sa dvije žlice meda i jednom malom čajnom žlicom cimetovog praha .Ako se pije redovito, čak i kronični artritis može biti izliječen.
U nedavnom istraživanju Univerziteta u Kopenhagenu, otkriveno je da su doktori tretirali svoje pacijente sa mješavinom jedne žlice meda i pola čajne žlice cimetovog praha prije doručka. Rezultat je bio da je u roku od tjedan dana od 200 ljudi koji su tretirani, njih 73 bilo totalno oslobođeno bola, a u roku od jednog mjeseca skoro svi pacijenti koji nisu mogli hodati ili se kretati zbog artritisa su počeli hodati bez bolova.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 13:17  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Kate, za lovor piše da je i za gripu, ali svježi. Od kud mi svježi lovor? Ima li netko pojma, bi li bio dobar suhi?

_________________
kćerka, 17 godina
dijagnoza:RA malih zglobova šaka, Raynaudov fenomen, JIA
prvi simptomi 2006, dijagnoza 2008
MTX, Movalis Mega omega3, Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 13:18  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
ja sa suhim radim sirup za kašalj (po dragičinom receptu) i pali

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 13:28  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ogulinka najbolje je imati u tegli doma,to ti je kod mene zakon,i lovor,i peršin,i bosiljak,stoji mi u kuhinji,
i uvjek imam friški.
A ovaj recept za kašalj ti se jedino i radi od suhog lovorovog lišća,i čak i naša stara pedijatrica,radi taj sirup svojoj obitelji kad kašlju.( ja sam je pitala prvo dali smijem,kad sam prvi put čula,e onda je meni ona stala nabrajati koliko je on zdrav )
To mi je bilo dovoljno.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 13:33  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Možeš ga sama posaditi u teglu,kupiš sjeme iili kupit gotovo izraslo,npr imaš u Kauflandu,Intersparu,mislim čak da ga ima u konzumu,i nije jako skup.
Mada najbolje posadiš sama,tad znaš da je zdravije i da nije tretirano kemikalijama. :angel:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 14:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Nama je dr.H rekao da se od alternativnih lijekova jedino slaže da R uzima propolis jer je za njega jedino znanstveno dokazano da pomaže:

Med Radovan Petrović
http://www.radovanpetrovic.com/

Med s dodatkom propolisa:
Najsloženija mješavina po sastavu i djelovanju kombinacija je prirodne vitaminske baze i visoke koncentracije ekstrahiranog propolisa.
Preporuča se već oboljelim osobama sa čestim upalnim procesima i dugotrajnim padom
imuniteta. Preporuča se djeci i odraslima kod kroničnih upala grla i respiratornih infekcija, kod upala urogenitalnog trakta.
Med sa dodatkom propolisa štiti probavni trakt od mogućih oštećenja uzrokovanih dugotrajnim uzimanjem vrlo jakih lijekova.
Mješavine se za optimalan rezultat moraju koristiti 4-6 mjeseci, a kod zahtjevnijih stanja organizma i do 2 godine.

Krema za reumu:
Visoka koncentracija prirodnih aktivnih komponenti djeluje na brzu neutralizaciju bolova u zglobovima i olakšava pokretljivost. Dugotrajnijom primjenom pozitivno utječe i na dublje pozicije u tkivima pa se kvalitetnije rješava problem bolnih i ukočenih zglobova.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 14:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Evo tražim po postovima i kao da sam ćorava, nemrem nać.
Dragice, help!
kolko čega za sirup od lovora?

_________________
kćerka, 17 godina
dijagnoza:RA malih zglobova šaka, Raynaudov fenomen, JIA
prvi simptomi 2006, dijagnoza 2008
MTX, Movalis Mega omega3, Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 15:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Milsim da nisam ni stavila na forum,to je bio ovako između nas,
Valda smijem,ako bude frke neka ga brišu.
Provjereno na mojoj djeci,već dvije godine,moj najmlađi je imao bronhitis kako se rodio.
Ničim nismo mogli izliječit,hodali smo na Srebrenjak svakodnevno,onda smo čuli za kobilje mlijeko,do kojeg smo dolazili tako da je moj muž,hodao po Ličkim selima i molio tko ima kobilu da nam proda malo mlijeka kojeg je bilo potrebno djetetu koje imalo 2 g.
A i za sirup od lovorovog lista sam nekako čula kad više nismo imali kobiljeg mlijeka.( koje nam je takođe puno pomoglo )

Ide ti koliko jušni žlica šećera,toliko i vode i toliko listova suhog lovora.
Znači ja pravim otprilike za tri dana jer nikad mi više od tri dana nije ni potrebno da kašalj prođe.
Rastopim 5 žlica šećera
Dok se šećeru i zadnja grudica istopi,dodaš
5 žlica vode i 5 listova lovora.
Poklopiš i kuhaš onako da se sve lijepo istopi,i makneš da se ohladi.
Kad se ohladi makni lovor i stavi u neku bočicu,i sobzirom da je sad hladnije nemoraš spremati u frižider.
Piti ako je dijete u pitanju 3 puta dnevno PO 5 ML ,a odrasli po 3 puta dnevno jušna žlica.
Potrošila sam bila novaca na sve moguće sirupe ali do ovoga nijedan nam nije pomogao.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2009 16:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Hvala draga!

_________________
kćerka, 17 godina
dijagnoza:RA malih zglobova šaka, Raynaudov fenomen, JIA
prvi simptomi 2006, dijagnoza 2008
MTX, Movalis Mega omega3, Folacin


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 111 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 6 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011