Sada je: 28-03-2024 11:14.

Artritis i zubi

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 79 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 02-02-2010 12:13  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Sutra popodne vadimo prva dva zuba,a sledeće sedmice jos 2. Ko prezivi...
sama procedura ce biti da joj poprska onim sprejom, pa ubode klasicnu anesteziju u desni, pa nekim polugama izvadi jedinicu i dvojku.
Kako će to zaista izgledati javljamo sutra...ja sam sva preplašena
Sledece sedmice pre vadjenja mora da dobije i jednu inekciju penicilina, kao zastitu (sad pije amoxicilin pa ne treba),sat vremena pre intervencije, pa sve opet isto...dakle bodenja koliko hoces
Drzite nam fige

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-02-2010 14:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Držim vam fige i samo hrabro!
Koliko sam ja čula taj sprej tako umrtvi da ju inekcija neće bolit. Pripremite se na ono poslije, kad anestezija popusti. Pitaj sve što bi joj mogla dat...Kako će bit s jelom...
Ima bit da joj je jako gadno kad su pristali na vađenje. Moja je kolegica bila na fakultetu s malim jer ima gadnih problema, molila da mu ih vade, al neće nego stalno popravljaju čak su i operirali, da kao čuva mjesto.
Gledaj to ovako- mislim da vam oni kuže da su A ti zubi koma, daj Bože možda i uzrok, pa kad ih sve povadi možda krene na bolje! I za oči i za JIA! Držim vam fige!
Sada samo hrabro, a A velika pusa!!!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-02-2010 15:54  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Draga moja mraonicus, znaš da smo uz vas!
što je pokazao rentgen?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-02-2010 16:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
O tome se i radi,da smo ovde otišli na fakultet sigurno joj ne bi dali vaditi ih...ovako ova zena zubarka u domu zdravlja,jedna razumna zena,kaze ja sam stara garda i ne bi ja to drzala...samo se moraju cuvati trojke jer su one najvaznije za buduci raspored...

Ja vam pet para ne dajem sta ce biti sa stalnim zubima,toliko me ovo za vikend sa nateklinom uzdrmalo da je tu pritajena tempirana bomba da nema cekanja...kaze mi zubarka danas da se konsultovala sa nekom mladom dr oralnim hirurgom, skoro zavrsila specijalizaciju i da joj je ova rekla da zubi ne mogu biti fokus za JIA niti uveitis! Svi su pametni ko BOZA...zna ona,a juce izasla iz klupe...meni ne treba niko do dr Anke koja kad je videla nju oteklu,uspanicila najstrasnije sta je sa ocima...a dosta primera sam cula da ljudi od sinusa ili nepravilno izvadjenog korena zuba prilikom zubne intervencije, i kasnije infekcije dobiju srednji uveitis, koji posle traje godinama!!!

Ne mislim da su zubi uzrok njenim problemima, cak nisu ni tako losi, jesu ta prva 4 a ostali koliko toliko podnosljivi,donji svi ok...ali kad vratim film da ona oduvek od flasice ima taj karijes,pa smrkne mi se...ali sad resavamo sve...licno poznajem decaka koji je isto tako sa 3g izbio sve zube.,sve napred mu izvadili, svih 6 i sad ima stalne, super zube...uostalom resava se sve super protezicama kasnije,a tek dok ona bude 7-8g stara bice to jos sve savrsenije...i nevidljive verujem!

Mene vise brine samo vadjenje da je ne namuce da se ne uplasi, pa da ne bude htela saradjivati sledece sedmice...inace nas dr Pasic nam je pisao da se APSOLUTNO slaze jer ionako nemaju krunicu 3 d 4 zuba,i da treba da pije amoxicilin 14dana pa ne mora dobiti injekciju...samo se bojim da joj se od stresa oci ne aktiviraju, daj Boze da bude sve ok...Ljudi vade deci zdrave krajnike, samo da otklone potencijalna žarišta i da se artritis smiri...

Ne znam za rendgen,nista narocito, ona je rekla da ih nece biti tesko izvaditi...gledajuci u njega. Verovatno da nije korenje veliko...
Za posle ne znam,nadam se da ce paracetamol i amoxicilin biti dovoljni...nisu to velike rane pa da puno boli kao kad mi vadimo kutnjak i slicno...
Mtx ostaje u ponedeljak normalno...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-02-2010 16:29  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
jel joj slikala sve zube ili samo prednje?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-02-2010 16:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Samo prva 4 gornje vilice

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-02-2010 22:10  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
mraonicus, kako ste prošle?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-02-2010 23:15  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
preživeli...izvadili levu 1 i 2 sledece srede desnu 1 i 2...nije bilo tako strasno kako sam ja u svojoj glavi bila iskonstruisala...prvo je namazala necim desni,pa dala anesteziju u bliku injekcije u ugao izmedju desni i gornje usne(poprilicno trajalo istiskivanje iz sprica),vrlo brzo utrnulo i ko od sale klestima izvadila oba...sacuvala nam u crvenoj kutijici...ne biste verovale koliki su ti zubi,ja mislila mlečni a mali...ono ko konjski,imaju veliki koren koji se inace pred smenu zuba resorbuje sam od sebe pa se deci rasklimaju zubi i ispadne samo krunica...ovako izgledaju stravično...sve u svemu za A.je nasjtrasniji deo bila anestezija tj komarac kad ju je ubo,ali super je saradjivala...
Smešna je skroz,iako joj se ne vide zubi od gornje usne sad primecujem da nema ova 2...za nagradu je dobila kolica za čišćenje koje je trazila(sa dzogerom,metlom...)...mamina čistunica

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-02-2010 18:19  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Pusa za hrabru curu!
Svaka čast i navodno su ti prvi najteži.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-02-2010 19:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Videćemo kako će biti sledece sedmice sa preostala 2...sad mi kaze necu ja vaditi ova dva zuba,cuvacu ih,nece mi teta vise davati komarca...najvise se izgleda uplasila anestezije tj mislim vise osecaja od nje utrnutosti...
To polako obavljamo po planu...htela sam inace da vas obavestim da smo mi roditelji u Bg cija deca imaju uveitis,poceli nas par neki dogovor da krenemo u neku vrstu kampanje da se trazi za nasu decu.,da budu dostupni Remicade ili Humira,onoj deci kojoj su zaisza neophodni...kako niko nece prstom da mrdne mi roditelji moramo...postoji nekolicina dece kome su ti lekovi zaista odmah neophodni,inace...komplikacije su vec tu
Svaki savet bi nam dobro dosao,ako neko ima ideju odakle poceti,mi smo planirali u nacelu da idemo u predstavnistva Abott-a (Humira)i Roche-a(Remicade),da prvo se raspitamo koliko su dosptupni ti lekovi za odrasle,da li su davali neke donacije itd...i zasto nisu dostupni za decu tj ima li neki tehnicki problem ili sta je zapravo u pitanju...da li zaista moze biti da neko drzi monopol da drugi bioloski ne mogu uci u zemlju,itd...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-02-2010 19:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Za A :dumdum: :dumdum: :dumdum: :dumdum:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 05-02-2010 12:15  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
mraonicus, bravo za vas roditelje!
A velika pusa za hrabrost!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 05-02-2010 19:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
mraonicus, svaka čast! na hrabrosti i tvo je male a. i tvojoj :bravo:
i moja luce ima problema s zubima, ne znam koliko smo puta već bili kod zubarice, hvala bogu pa ona surađuje, dobra je, ne buni se previše
sad mi kaže da je boli zubno meso kod 3 ili 4 ne znam točno, pa ćemo se morati naručiti, samo ne znam kako ćemo to izvesti kad sam je do sada ja uvijek vodila, a ja još mjesec i pol do poroda, a kod dr se dugo čeka na narudžbu... muž ne može podnijeti taj miris ambulanti, ordinacija... ah snaći ćemo se već
ona dva donja zubića koja su sama ispala već su lijepo narasla, ne do kraja ali su jako lijepi
i mene je strah da ne bi bilo žarište za jia bilo u zubima pa zato i toliko pazim na to...
samo hrabro slijedeći tjedan, držim vam fige :bravo:
što sve mame ( uključujući i tate, ali mame su tu ipak glavne) moraju proći s djecom i odakle im snaga to same one i bog dragi zna...

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-02-2010 09:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
ne znam je li tako kod vas ostalih ali kad u razgovoru s nekim spomenem da se lucijini zubići vjerojatno više i češće kvare zbog jia, ispada kao da sam s mjeseca pala
ono, kao što ja izmišljam, ma nije ti to zbog toga
ne kažem ni ja da ja sto posto znam da je zbog toga, ali to spomenem kao mogućnost, ali ljudi ne razumiju, ili ne žele razumjeti koliko je to teška bolest
hvala bogu moja luce ima blaži oblik sa puno manje komplikacija kao vaša djeca koja imaju puno drugih komplikacija, ali svejedno ljudi oko mene... ne znam... niti žele, niti znaju puno o bolesti, kad im pokušam objasniti slušaju napola
pa jeste pokušali ovo, jeste probali ovo...
ma ne znam ljuti me to sve

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-02-2010 10:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Mi smo bili prije nekih god dana na razgovoru s gdin. Dragom Plečkom i on nam je tada rekao da bi bilo pametno da slikamo R cijelo zubalo da se vide kakvi su SVI korjeni zuba.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 79 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 22 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011