Sada je: 28-03-2024 20:42.

Otok zgloba /sin. membrana

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 70 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 PostPoslano: 23-10-2011 18:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 23-09-2011 14:27
Postovi: 21
Voljela bih da je netko cuo barem za 1 takav slucaj,pa barem kao pricu iz cekaonice...
Svi koji su tu na forumu bili sa ovakvom dijagnozom u pocetku, nakon 6 mj dobili su dijagnozu jia. Dobro, to me ne cudi, ipak je ovo forum o jia. Al nemam koga pitat nego vas tu ....i hvala sto ste tu....inace bi izludila ...a ionako ludim....uf..uf...
Dragice , krvna slika je super osim - hemoglobin 109 g/L


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-11-2011 11:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Irea kako je malena sad?

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 19-12-2011 16:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 23-09-2011 14:27
Postovi: 21
Nazalost, i kod nas dijagnoza jia, nakon dva mjeseca movalisa,sada prima mtx injekcije. Dr. nije zadovoljan uzv koji pokazuje zadebljanje membrane., Inace, hvala Bogu, cura je bez problema ikakvih, crp 0.3. , jedino hemoglobin 102.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-12-2011 23:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 23-09-2011 14:27
Postovi: 21
Zna li itko zasto nam dr. nije ukinuo movalis kada je uveo mtx? (Ja sam ga pitala zasto nakon samo dva mj. movalisa vec uvodi mtx a njegov odgovor bio je bi da prema nalazu uzv misli da movalis nebi nista znacajnije pridonijeo.
Dakle, ocito nije odreagirala na terapiju movalisom. Ona je , prije uvodjenja movalisa, bila 20 dana bez ikakvog lijeka i bez ikakvih poteskoca (osim ogranicenog pokreta u lijevom koljenu sto je rijeseno punkcijom).
Zasto ostavljaju i antireumatik i uvode mtx u ovakvim slucajevima?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2011 21:05  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
To je uobičajeno. NSAID se zadnji ukida, a prvi uvodi.
Kod JIA se nažalost lijekovi dodaju, prva, druga, treća linija, ovisno o stanju bolesti.
Držimo fige da MTX pomogne, da ne treba ići još dalje.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2011 21:52  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Kate ti je sve lijepo objasnila, nadaj se da će MTX pomoći i da će sve to lijepo završiti, jer nama niti on nije pomogao čekamo poziv za biološki lijek, pa opet samo nada i vjera nam ostaju! Sretno!

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-12-2011 20:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 23-09-2011 14:27
Postovi: 21
Cure hvala. Dao Bog da mtx pomogne .... :angel:


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-03-2012 12:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Irea kako je je malena,imali kakvih poboljšanja neću pitat pogoršanja jer se čvrsto nadam da ste ok. :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-03-2012 12:17  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 23-09-2011 14:27
Postovi: 21
Bok Dragice! Hvala na pitanju, curica je dobro. Upravo smo prekjucer bili na kontroli kod dr. Harjaceka. Vec je dva mjeseca na MTX injekcijama a danas joj dajem prvu MTX tabletu. Eto , sretna sam barem da ne mora prolaziti to bockanje jednom tjedno.
Inace ona je super, hvala Bogu, nema nikakvih simptoma, nema CRP ni Se. Ne treba na nikakve vjezbice ni elektrostimulacije. Dr. je jako zadovoljan.
No, nama je jedini problem i prije Movalisa i MTX bio nalaz ultrazvuka a ovaj put joj nije radio uzv jer je jos prerano da se vidi djeluje li MTX. Kontrola je za 3 mjeseca.
Sretna sam da je ona bez ikakvih simptoma, kad vidis cega sve ima i kakvih slucajeva....
Naravno, jos se borim sa cinjenicom da je tako malena a uzima takve ljekove. I nekako kad ti je dijete lose i vidis da je bolesno vjerujem da je lakse pristati na ovakve terapije al kad ti se cini da je sve ok, da njoj nije nista, a moras joj davati sve to. Razmisljam da smo mozda prerano poceli sa tim svim kemijama, mozda smo trebali pokusati prvo s alternativom, bipterapija npr.- kazu neki da im je pomogla.
Inace, ima li itko iskustva sa bioterapijom po metodi Zdenka Domancica?
Kako je tvoja curica, Dragice? Nadam se da ste i dalje bez MTX :bravo: Kada kazu da bi mogli pokusati i bez Movalisa? Ima li SE, CRP? Da li ste radili UZV?
Pozdrav veliki ;)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-03-2012 17:36  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Irea baš mi je drago da je malena dobro,nisam se mogla dugo logirati na ZDZ pa sam nekako uspjela.Veliko je olakšanje da super djeluje na terapiju,to ti je veliki plus.Dobro razmišljaš kad kažeš da si sretna kad vidš kakvi ima slučajeva,to ti je dobar način da se boriš protiv JIA i svega drugoga,jer uvjek ima gore od goreg.Bitno da reaguju na lijek,i u našem slučaju se MTX pokazao kao djelotvoran,evo već pola godine je bez MTX i super je od sledeće kontrole u travnju će lagano početi sa smanjivanjem, MOvalisa.Moja kćer je dobro,kao da nikad nije imala tu dijagnozu,ja kao mama uvjek vidim podsjetnike,ali dobro bolest je remisiji i nadam se da će ostati.Se i CRP su ok,UZV nismo radili jer naša dr ne radi UZV a nije nas nigdje ni slala,ja tražila nisam ,jesam li pogriješila ili ne neću uopće da mislim na to.On je radila samo rendgen,a eto koliko je to ispravo nemam pojma.Što se tiče alternative ja sam skeptik,jer se radi o djetetu,a za sebe sigurno bi pokušala.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 70 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 27 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011