Sada je: 28-03-2024 21:14.

Okidači bolesti (stres, gripa, infekcije...)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 41 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 14-04-2009 21:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
A sad slušajte ovo,bila danas kod psihologice u vrtiću jer je moje dijete školski obveznik onako čisto mali razgovor koji je trajao sat i pol,( a kao mali).
Kaže ti meni žena da dijete može imati artritis od stresa,šta vi kažete na to.
Ja sam u trci jer skupljam papire za dr Vlahovića sutra a i nešto se loše osjećam.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-04-2009 21:24  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Bojim se da je tako. Jer kad vrtim film unatrag moja je kćer, tj cijela moja obitelj zadnjih godina izložena velikom stresu da doista vjerujem kako je to bio okidač kojim je sve to započelo. Uostalom kao i za većinu bolesti koje spavaju u našem organizmu. Stvar je svake jedinke gdje, kako i kada će izbiti. Nažalost, ma koliko se trudili ne možemo to spriječiti.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-04-2009 21:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Bojim se da je tako. Jer kad vrtim film unatrag moja je kćer, tj cijela moja obitelj zadnjih godina izložena velikom stresu da doista vjerujem kako je to bio okidač kojim je sve to započelo. Uostalom kao i za većinu bolesti koje spavaju u našem organizmu. Stvar je svake jedinke gdje, kako i kada će izbiti. Nažalost, ma koliko se trudili ne možemo to spriječiti.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-04-2009 21:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ma kod nas je bila jako mirna obiteljska atmosfera prije nego joj je dijagnosticiran JIA, a i danas je.Jedino kad sam bila trudna sa blizancima morala sam biti skoro 3 mjeseca u bolnici na očuvanju trudnoće e jedino tad je mogla biti jer je jako bila tužna bez mame.
A što se tiče svega ostaloga ima miran život bez stresa i nervoze.
A neznam šta da ti kažem.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-04-2009 08:10  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
I ja definitivno vjerujem u stres kao okidač (to je i službeno po knjigama navedeno kao mogućnost), evo što je bilo kod nas neposredno prije otoka:

- moj prvi odlazak na službeni put od njenog rođenja
- selidba u novi stan
- naglo odvikavanje od pelena (u jednom danu, tako je prihvatila)

za dijete od 2,5 godine, puno

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-04-2009 21:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Uzrok juvenilnog idiopatskog artritisa je nepoznat (zato se i zove idiopatski), ali se zna da se može javiti nakon infekta (bakterijskog ili virusnog) , mogu biti uključeni genetski te čimbenici povezani s imunim sustavom te nakon stresa.

Roku se 1. put javio dok je bio na moru (što ga jako veseli) s bakom (koju obožava) u vrijeme dok sam ja bila trudna, najmanje 2 mjeseca prije nije bio ni prehlađen i nitko u obitelji nema artritis.

Ne znam ima li ikakve veze sa stresom i svaki put kad mu koljena buknu preispitujem se jesmo li možda prestrogi, jel mu to stvara stres, jesmo li morali uvijek (od prve prehlade u životu) kad bi i samo kašljucao ili bio šmrkav inzistirat na brisevima, da mu se nije negdje neki streptokok nastanio, a da to nismo znali.

Sada, zadnja dva puta Roku je koljeno buknulo nakon gripe (iako je protiv nje bio cijepljen) te na osnovu toga vjerujem da se javilo kao posljedica nekog infekta.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-04-2009 15:19  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Kombinacija nekoliko čimbenika je najvjerojatnije u pitanju

infekcija + povreda + stres + okoliš + imunitet + loša prehrana + sklonost...

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-05-2009 20:28  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-05-2009 12:16
Postovi: 117
Lokacija: split
zdravo smijem li ja pomutit malo stvar ?JELI KO OD VAS IMAO ŠTA SA RATOM ?MOJ SUPRUG JE BRANITELJ .OBIJASNIČU VAM ZAŠTO


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-05-2009 20:46  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
svi smo mi imali nešto sa ratom ili bolje rečeno rat je imao s nama, na ovaj ili onaj način...pa ti objasni i pozdrav!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-05-2009 21:05  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
Mi smo imali veze sa ratom, uzbune, suprug na bojištu a i kćer je ratno djete(91. rođena), ali bolest se kod nje pojavila prije tri godine, mada se izgleda sve to zbraja.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-05-2009 21:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-05-2009 12:16
Postovi: 117
Lokacija: split
prateči internet od početka i tv sve se više spominje osiromašeni uran da je uzročnik mnogim bolestima.vani djeca umproforaca s ovim ili sličnim bolestima odma dobivaju invalidninu i sve ostalo šta ih sljedi eto zato me to zanima


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-05-2009 22:49  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 09-04-2009 22:43
Postovi: 130
Lokacija: ispod Kleka
91. sam bila trudna s kćerkom kad je kod nas (8km od kuće) u Oštarijama eksplodiralo vojno skladište. Danima su letjele granate, danima je sukljao dim i raznosio ga okolicom da i ne spominjem nekakvu paučinu koju su avioni JNA tada bacali iznad Ogulina. Samo znam da od tada nema obitelji u kojoj bar jedan član nije obolio ili umro od tumora, Samo u mojoj užoj i daljoj obitelji troje ili četvero. Jako puno djece ima problema sa alergijama, kod odraslih koji nikad na ništa nisu bili alergični javljaju se alergij isl. Vani imaju više sluha za to jer im je natalitat daleko manji nego kod nas, jer su im zakoni bolji. Možda i kod nas to bude kad uđemo u EU


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-05-2009 05:36  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-05-2009 12:16
Postovi: 117
Lokacija: split
Moja Ivona ima asmatični bronhitis isto ,i to več od 14 mjeseci


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-07-2009 21:31  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 20artritis

Iako je nepoznatog uzroka, bolest nije nasledna. Pretpostavlja se da je reč o genetskoj predispoziciji, provociranoj uzrocima iz spoljašnje sredine, među kojima su povrede kolena, bakterije, virusi, hormonski faktori. Stres posebno podstiče bolest i remeti njen tok. Stres je tako jak okidač da prethodno saniranu bolest ponovo dovodi u aktivno stanje. Stresna stanja mogu biti različita, a posebno su jaka ona koja izaziva razvod roditelja ili gubitak bliske osobe.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-07-2009 22:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 16-05-2009 10:04
Postovi: 54
Lokacija: RIJEKA
Mislim da i promjena vremena jako djeluje na artritis.Kad je kroz dan 30 stupnjeva i onda naglo padne kiša pa se nakon toga opet digne temperatura ,kao što je bilo zadnjih par tjedana.


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 41 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 15 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011