Sada je: 28-03-2024 17:36.

Izliječena najljepša vijest

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 73 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 31-12-2008 18:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Nemogu vjerovat da im je toliko trebalo da otkriju što joj je,jeste li kad provjeravali treći krajnik,on zna takodje biti jedan od problema.I drago mi je što ste nam se pridružili,ovdje se nalazi sve što je jednom roditelju bolesnog djeteta potrebno.OD savjeta do podrške u kriznim situacijama kad je vašem djetetu loše ,i sretna nova 2009,vama i vašoj obitelji,da sve bolesti ostanu u ovoj staroj godini.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-04-2009 09:55  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Službeno nam je ukinut Movalis, remisija!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-04-2009 13:33  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Pozdrav svima,

evo ja sam se na "DOBRODOŠLI" malo raspiala o našoj situaciji....
Vezano uz liječenje mi smo najprije bili na Movalisu pa smo se skinuli nakon što je neko vrijeme sve bilo ok na par mjeseci, a nadali smo se da je ipak samo reaktivni artritis i tad se opet upalilo koljeno (tako da me sad tog skidanje jednostavno strah, a mislim da smo se pomirili s njegovim uzimanjem do puberteta).
Nažalost nakon punkcija bili smo i na decortinu, i na MTX s kojeg smo se nadali da ćemo se skinut nakon 6 mj korištenja, ali ništa, a nadamo se da ćemo možda sada nakon godinu dana....


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-04-2009 13:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
...evo još sam nešto zaboravila
iskustvo s punkcijama - 1. put ok, 2. put morali smo počet uzimat kortiće, a 3. put smo sad u iščekivanju pregleda i iskreno skroz u strahu, jer mu je i dalje zadebljano koljeno, a vidim da ga muči i jutarnja ukočenost..
želudac- srećom nemamo problema s lijekovima, nekoliko smo puta redili jetrene probe....
kontrola oči- svekih 6 mj. i srećom su ok
Alternativa - mi smo bili kod bioenergetičara, a njega nismo pripremali na to šta će mu striček radit, a sam je rekao da mu je bilo jako toplo, iako je 20cm držao svoje ruke iznad Rokovog koljena. Bioenergetičaru nismo htjeli reć koje je koljeno upaljenije i sam je rekao, točno.
Uzima omega sirup za djecu, vitality premium probiotic
Sad bi htjeli otići i homeopati.
Nama, također nitko nema u obitelji artritis.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-04-2009 15:11  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Rola ne može se na homeopatiju pod MTX-om, tako da nema smisla ići u ovom trenutku. Za bioenergiju sam potpuno.

Samo malo češće idite na kontrolu očiju za svaki slučaj, to svima kažem,.. rade se izmjene algoritma pa će biti max 3 mjeseca i za ANA negativne.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-04-2009 13:23  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
mi smo od homeopata čuli da svi homeopatski lijekovi mogu ići parelelno s konvencionalnim


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-04-2009 13:27  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
onda promijeni homeopatu

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-04-2009 15:06  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
U trenutku kad je dr. H. najavio da ćemo morati uvesti MTX ako UZV i dalje bude isti (nakon 3 mjeseca Movalisa), ja sam odlučila u ta 2 mjeseca udarno primjeniti sve što znam i mogu do tog trenutka: (ovdje možete pročitati moju dramu u prepisci s dr.Richterom, koji je unatoč svom britkom jeziku učinio puno jer mi je odgovarao u trenutku mog "smaka svijeta" i hvala mu!)
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/po ... itis_oligo

- Movalis 7,5mg (na 16kg) 1 dnevno
- homeopatija 100 dana
- bioenergija 2 puta tjedno
- oblozi od kupusa preko noći
- lagana masaža uljima svaku večer 1h
- razgibavanje uz lagane vježbice
- kupke u morskoj soli
- svakodnevna molitva u isto vrijeme uz zamišljanje zdravih koljena

Za sebe pročitala sam nekoliko knjiga s kojima mi je postalo kristalno jasno (zapravo me podsjetilo) da "polje" djeluje i da sami ako se istinski potrudimo (čak i mislima) možemo učiniti čuda. I Isus je rekao "sve je moguće za onog koji vjeruje".... Još kad bi svi shvatili da je učinak strahovit ako se udruži više ljudi s istim problemom...

S druge strane pokušavala sam naći uzrok problemu i još uvijek ga istražujem, za sada znam samo da se puno toga sastalo u krivo vrijeme i da treba puno truda da se to ispravi

Ovo je bio naš put, no svatko će imati svoj put do remisije (jedva čekam da svi redom to proglasite), jer nisu svi slučajevi ni jednako teški, ali jedno nam je svima zajedničko treba biti UPORAN

Sretno dragi moji i vidljivi i nevidljivi forumaši!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-04-2009 22:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Kate,

koliko ste dugo išli na bioenergiju?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-04-2009 08:27  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Na bionergiju idemo još uvijek (otprilike dva puta mjesečno) a počeli smo u 6. mjesecu. Možda je ukupno bila oko 20tak puta (po pola sata).

Nismo dobili nikakvu preporuku koliko treba ići, nego sami smo ocijenili.

Ja sam probala na sebi i definitivno osjeća se toplina (u zadnje vrijeme uvijek i ja s njom primam tretman). Mene križa bole. Samo eto više puta sam učinak (onako ugodna bol, toplina koja se širi) osjetila tek na kraju nakon 25 minuta tretmana, pa mi se čini da bi trebalo trajati po 45 min.

Ja m. ne govorim ništa o samom tretmanu da ne stvorim neku psihičku ovisnost. Odradimo to, tamo uvijek ima djece, pa vidi da i druga djeca tamo dolaze....

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-05-2009 12:30  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Nakon današnjih nalaza od moje kćeri koje i nisu bog zna što,ali imali smo i gore dane pa mislimo da će to sve biti dobro.
Naša Kate ima vijest koja mi je uljepšala dan i ja od srca želim još puno puno ovakvih vijesti svima nama.
A Kate tebi koja si izdržala skupa sa svojom zlatnom djevojčicom,želim puno puno zdravlja i sreće i da nikad se više bolest nepojavi i da knjigu JIA možete pospremit visoko da skuplja prašinu,i da posjeta na ovu našu stranicu i na naša druženja ne prestanu.To ti iskreno i duboko iz srca želi Dragica.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-05-2009 16:06  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Hvala DRAGA MOJA CARICE (nemam dovoljno dobrih smajlića da ti pošaljem), pa ti žaljem NAJVEÆU ŽELJU da PRVA objaviš isto... ajmo naprijed draga, ja sam samo otvorila sezonu...sve vas čekam

Istina je, nakon 2 godine bitke, ne moramo više ni na kontrolu dolaziti, samo još kontrola očiju još naredne dvije godine svakih 6 mjeseci....
tako kaže dr Harjaček

No ne idem nigdje, ostajem s vama na oba foruma :wink:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-09-2009 21:11  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
članak napisao Ivan Malčić

str 569

Nema specifičnog uzročnog lijeka za kronični artritis. Međutim, smišljenom individualno oblikovanom dugoročnom primjenom lijekova, fizikalne terapije, psihološke potpore, ortopeda, psihologa, pedagoga i socijalnih službi može se u većine bolesnika postići dugoročna remisija s prihvatljivom kvalitetom života, a u manjeg broja bolesnika i POTPUNO IZLJEČENJE.

str 570

75-80% djece do kraja djetinjstva obično ulazi u trajnu remisiju, bez ozbiljnih tegoba, uz očuvanu funkciju zglobova.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-02-2010 18:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Mislim da je vrijeme da se netko novi upiše na ovoj temi izlječenih.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-03-2010 13:05  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
sanidina cura počinje skidanje s MTX-a!
Najprije na svaka 2 tjedna, a onda jednom mjesečno ista doza... :parti:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 73 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 6 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011