Sada je: 28-03-2024 10:49.

Psorijatični artritis

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 6 poruka ] 
Autor Poruka
 PostPoslano: 12-11-2012 14:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
Zna li netko više o psorijatičnom artritisu, tj, neka vaša osobna iskustva. :?:
Našla sam svašta nešto na internetu, ali me zanima nešto više, osobnije....
Moja mala M. ima nekakav osip po zglobovima obje ruke i povremeno mi se potuži da je boli... i pokaže točno gdje je boli, pokaže ili ovaj ili onaj zglob, znači da ne izmišlja ( ona je 2,5 godine ).
Sve me strah da to nije ta dijagnoza ili sam već postala paničar što nikad nisam bila, pa pušem i na hladno i vidim bijele miševe i roza slonove :lol:

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-11-2012 20:11  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Smartina nevjerujem da je psorijatični atritis,znam da pušeš i na hladno kao i svi.
Kažeš samo na zglobovima ruke,možda je neki osip,najbolje je odvedi dr,prije bi rekla da je nedostatak vitamina.
Bar vibram da je to,najbolje odi dr,ja mogu samo to savjetovat, a imam poznanika koji ima psorijatični artritis,i vjeruj mi ovo što ti navodiš nije ni jedan posto tog artritisa. :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-11-2012 08:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
Koliko ja znam iz školskih klupa,jer sam fizioterapeut,da psorijatični artritis se obično javlja najprije na rukama,tj tim manjim zglobovima,i običčno je i psorijaza na tom mjestu gdje boli. Gdje ima psorijazu curica?jesi išla s njom dr? jer neznam da li je to pravilo i kod djece


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-11-2012 14:15  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
joj drage moje
sad sam vas dala u brigu :(
ne znam je li u pitanju psorijaza, ali taj osip po zglobovima ruku i po malim zglobovima prstiju ona ima već nekih 20ak dana, bili smo kod naše dr i dala nam je belo( nešto, zaboravih točan naziv kreme ) 2 puta dnevno i rinolan sirup, idemo na kontrolu u petak pa ćemo vidjeti što kaže naša dr
čini mi se da se malo smanjilo, ali se ja ne bih toliko brinula da ona meni povremeno sama bez mog bilo kakvog uplitanja kaže da je boli ovdje ili ondje i uvijek je to u pitanju neki zglob na ruci
ili veliki ručni zglob ili neki od manjih zglobova na prstima....
nisam nikada bila neki paničar, pa neću ni sada
zanimalo me samo kad je u pitanju ps. art. da li i u tom slučaju otiču zglobovi kao kod onog "običnog" artritisa, ako me razumijete
mi idemo na kontrolu na srebrnjak 22.10. s našom velikom curom pa ćemo vidjeti što kaže naš dr h.

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-11-2012 15:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
Hej da li je vaša starija cura izlječena? Da li je ok? Pa slušaj može biti otok,toplina,crvenilo,bol ali to ti nije uvijek pravilo,zato mislim da bi najbolje bilo da je dr pregleda. a kod psor. art obično i je osip na dlanovima i rukama opčenito. nadam se da ipak nije to....držim fige! javi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-11-2012 14:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
moja starija cura nije izliječena, nažalost draga moja valentina
vidim da u mom potpisu piše da je, ali vidiš i datum 2010. i evo točno nakon 2 godine potpunog mirovanja, vrati se aždaja još u jačem obliku ali evo pobijeđujemo.... nadam se
trenutno pije movalis 12,5 mg svaki dan i dekortin 10 mg svaki drugi dan a pila ga je svaki dan 20mg....
ne znam što bih rekla, još nismo dobili nalaz sa kbc rebro sa hlab27 pretragama. pa ćemo vidjeti dalje
a za mlađu moju curicu ne znam, kažem, potuži se povremeno na neki od zglobova onih malih, ali nema oteklina nema nekog velikog crvenila tako da ne znam, idemo na kontrolu kod naše dr u petak pa ćemo vidjeti...

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 6 poruka ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 7 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011