Sada je: 29-03-2024 08:27.

Očne kontrole - postroj se!

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 272 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 14-11-2010 15:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Kate u kojem obliku i čiji beta glukan uzimate?
Kad sam se ja raspitivala u ljekarni o beta glukanu, nudili su mi samo sirup imunoglukan za djecu.

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-11-2010 17:08  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
http://www.dragoplecko.hr/kontakt.htm
emulzija od drage plečka, nabavljaju je iz češke
dajemo jako malo (pola žličice) razrjeđeno sa čašom soka

http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?pa ... eta_glukan

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-11-2010 21:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mi sa danasnje kontrole,situacija jos uvek mirna,hvala BOGU,sve po starom,terapija ostaje i dalje ista...

Kate,pitala sdma opet za vas...za precipitate koji stoje i rekla mi je ovako...da ako su jako jako stari i pigmentirani,a upala smirena i oni i dalje stoje,da s emoze desiti i da ostanu tj ostaje taj pigment na roznjaci(endotelu),kao neka vrsta pecata(kao da si utisnuo pecat).To nije kao da su precipitati usli u endotel roznjace nego upravo tako,kao da je ostao trag od tog pigmenta.I moze se desiti u tom slucaju da ostane dugo,ali ne smeta vidu.

Ali ona naglasava da je vazno da nema novih svezih precipitata ejr u tom slucaju,cak i da nema tyndalla,to bi znacilo da upala nije sasvim mirna...ja joj kazem da toga nema,da su ostale samo sinehije,a ona kaze onda ok,inace bi doza kapi bila jako mala.Rekoh joj ja da imate samo 2 x dexa i 5x uniclofen,na sta je ona napravila neku facu i rekla da ona nikad ne daje deci uniclofen vise od 3 x dnevno,da je jako jak.Na moje pitanje sta je sa tropicamidom,da M.dobija od samog pocetka 1% i da se ja pitam jeli A.ova jacina mala,ona kaze,ne uvek se deci daje samo 0,5%,valjda zbog tog simpatikusa,parasimpatikusa,sta god...

Eto,to sam uspela da saznam,nadam se da te ne zbunjujem...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-11-2010 21:42  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Hvala ti draga, kako si se samo sjetila :dumdum: za nalaz

I dr Str. je rekla da Naclof djeluje 6-8 h (pa nam je ona daval 3x dnevno), pa ni meni nije jasno za tih 5-6 puta dnevno. Ali ionako ne mogu više od 4x (dajem Nacl+ Myd 9,13,17,21h), 4h razmak je dovoljan po meni. Maximalno bi možda mogla na 3,5h, ali mislim da je i ovo OK.

Nema novih precipitata, svi su stari pigmentirani, tako on kaže.
Ah ti "pečati" od dr. str. :roll: možda fakat opisuju što je vidjela prvi put.
Ma pročitala sam da i precipitati mogu dovesti do gubitka vida :roll:

Nego kako je a. podnjela naš Mydr., jel se manje buni?
Da nabavljam još 0,5%?

Ovdje i na Rebru svoj djeci kapaju 1%.
To bi baš htjela znati kako po svijetu daju.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-11-2010 23:05  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Mraonicus drago mi je za dobre vijesti :bravo: bit će toga još. :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-11-2010 23:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Isto peku, ali kaze: "Ove crvene kapi od M.me peku za mrvicu manje"..svidelo joj se sto ste poslali crtez, pa hvali mukica i kapi,bar mrvicu :dumdum:

Inace su moji uspeli nabaviti u Baru, u CG 3 komada, pa sada imam, videcu za posle, ako ne budem mogla naci, zovem te..hvala puno draga prijateljice :grli:
Ne citaj moolim te vise nista, pusti razne radove, svasta je i objavljivano, svega sam se i sama nacitala, pa se utripujem da je nesto mnogo strasnije nego sto jeste...
Bas me sad zanima kako ce se situacija dalje odvijati sa terapijom kod V.i kako inace on to leci..tu smo,drzimo se zajedno!

Dragice, poljubac za vas :dumdum:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-11-2010 23:38  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
mraonicus :bravo: za okice.... :dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-11-2010 23:46  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
mraonicus, baš mi je drago, neka tako i ostane!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2010 10:38  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jutros se nakon 3.5 tjedna opet žalila na ono "bljeskanje" tj. latice koje se vrte pred okom, odmah nakon midrijacila, par sekundi je trajalo. Kaže da ih sada ima više od 4, da ih nije stigla prebrojati. Garant od sinehija.
Prošlo je 2 tjedna od atropina, a njoj se desna zjenica ipak ujutro nije suzila kao druga, i to me brine.
Prije terapije su se jednako sužavale na svjetlu.

Zaboravih, kako se vama terapija smanjivala nakon 2x dexa svaki dan, jel bilo onda svaki drugi dan 2x i tako je ostalo? Jeste li prije toga išli na dexa 1x dnevno svaki dan ili ne?

Ako je njoj jesen obično mirna, možda je vrijeme da sad pokušate bez kapi skroz, jeste li pričale o tome?
Iako, po onim radovima piše da neka djeca ostanu dugotrajno na jednoj kapi svaki drugi dan.
Dr. F spominje da nakon 850 kapi kumulativno, 50% dobije kataraktu, daleko bila od svih nas.
Da li vi svaki pon. mjerite očni tlak? Koliki je njoj sada tlak na oba oka?

U ljekarnama nikad čule za B1 benfotiamin, znaju samo za tiamin. B komplex zrnca za djecu nema više za kupiti, radila ih je Krka. Što ti daješ od vitamina? Ima li nešto baš za oči, npr se betakarotenom? Za odrasle ima, za djecu ne.
Vidim da u preparatima za alergiju ima Cinka, ja ionako mislim da je kod nje vezano za neku alergijsku reakciju, pa ću možda davati nešto što se daje kod alergija npr. "Aller care" od Child life.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2010 11:38  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ma ne moze se jednako suzavati jos,kapas stalno midrijacil,daj molim te ne brini zbog toga...kad prestanes totalno kapati desno oko onda mozes porediti.Nema razloga da ostane rasirena ni malo,skupice se sigurno.
Ne mi nismo nikad silazili na 1 x dexa dnevno,cim bi dosli do 2 x svaki dan,prelazili bi na 2x svaki drugi dan i ostajali tako,u kombinaciji sa uniclofenom.Inace je par puta skidano jednom desno jednom levo oko na uniclofen samo i javljala bi se upala posle dvadesetak dana odmah!
Pritisak merimo povremeno,nece da saradjuje na direktnom tonometru pa je vodim na indirektni onaj sto sam ti objasnjavala na vazduh,povremeno,sad bas dugo nsimo bili,jer ne stavljamo puno kortiko.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2010 13:44  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Draga Mraonicus, stalno se razmišljam koliko je tebi puno bilo teže samoj, a koliko je meni sada lakše jer imam tebe i sve cure s foruma :grli:

Myd. ne kapam po noći, znači nema ništa od 21 do 9h ujutro, al kad ti kažeš onda mora da će se skupiti u normalu, kad tad ;)

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2010 22:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Moja Kate,nije bilo lako,ali i tada ste mi pomagale,ti narocito, iako nisi ni sanjala da ce te stvari i tebe nekad zanimati,nazalost!

Najgore od svega mi je bilo dopisivanje sa dr F.,koji nije mario koliko ce uplasiti roditelja,sve najgore mi je u buducnosti predocio, sto mozda i nije lose, uplasiti max roditelja da bude obazriv..ali,meni je to bilo jako uznemiravajuce,i evo hvala BOGu ispostavilo se da nemamo nijednu od njegovih navedenih kompliakcija, ni kataraktu posle 850 kapi,a ukapali smo najmanje par hiljada ,a jos uvek se drzimo da nismo na bioloskim..dr iz Turske mi je sama rekla da je on preagresivan, da samo salje na bioloske bez zanimanja sta ce sa detetom koji do 2g starosti kod njega dobija Remicade, biti za 20.30g...statistika mu je vazna i jeste najbolji po tome u svetu, ali po koju cenu???

Posle svega toga sam odlucila da samo verujem dr A.,koja je jedina uspevala da joj smiri uveitis bez bojazni od ovog ili onog...staromodna mozda jeste, ali isukstvo je iskustvo!!!

Tako da na osnovu mog malog iskustva u ovome ti ponavljam, nemoj da citas tekstove tipa do precipitata do slepila, od ovog do onog...sve najgore i najekstremnije slucajeve oni i objavljuju u radovima da bi bilo nesto...a i sama fINKINJA MI je REKLA SVOJ PROSEK, POSLE 10G PRACENJA, VID JE KOD 90% DECE BOLJI OD 0,5..

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2010 22:51  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Mene je F. sprašio s foruma, kad sam počela pitati detalje, rekao je da pitam neuobičajena pitanja u odnosu na druge roditelje i nije mi htio odgovoriti :mrgreen:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-11-2010 23:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 13-12-2008 22:49
Postovi: 16
Lokacija: Sarajevo, BIH
_________________________
Djevojcica 5,5 god
JIA lijevi clanak

_________________
Djevojcica 5,5 god
JIA, lijevi clanak, lijevi lakat


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-11-2010 16:39  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Daans obavili kontrolu,juce dr nije bila tu.Sve mirno,hvala BOGU,da tako sto duze potraje.
Terapija ista,kontrola opet za 7 dana.
Idemo dalje... :grli:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 272 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 9 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011