Sada je: 28-03-2024 15:28.

Mraonicus (poli+ uveitis od ljeta 2008)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 139 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 28-12-2010 00:00  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Pa jel Jacob ima na oba oka kataraktu?
Ne znam kako se ponasa ta steroidna,raste li brzo ili ne,jednom mi je mislim A.rekla da ne raste akos e prestane sa sterodima(pitam se na cemu bi onda bli)?
Da,znam da pritisak hoce da skoci posle upale,ali i u toku velikih kapi,ja obicno odvedem A.da merimo nakon skidanja na jedno 4x kapi.
Ne mislim da je cista vodica totalno,ali minimalno ono kad se kapa 2 x svaki drugi dan,pa ako tokom dana ejdne dexa traju 4 sata ili koliko,na to mislim.
Jesi li dobila pismo do finkinje?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 00:08  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
stavi mi na ovaj sandučić, ne mogu na mejl do ponedjeljka

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 00:10  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da, Jacob je nakon nekoliko mjeseci dobio i na drugo oko kataraktu, mama kaže malo tj. trace

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 19:36  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mi sa kontrole,oba oka cista :D
Spustene kapi na 4x,na moje pitanje da nije prebrzo tj sa 18 na 4,ona kaze da nije,da je to sad terapija odrazavanja..mislim da cu ipak da joj ukapam 5x
Tropicamid 1x uvece
Kontrola u ponedeljak 3.1

Bila je sama,otisli smo na pocetku radnog vremena pa sma je malo ispitala..o katarakti,sek glaukomu od kapi,hipotoniji,svasta..strpljivo zena odgovarala..kaze da sek glaukom deca jako retko dobijaju,to vecinom stariji ljudi,i da niko ne moze da trvrdi apriori da je samo od kapi,jer vecina tih pacijenata ima ceo splet okolnosti i lekova i mozda i genetiku da imaju sek glaukom..povremeno povecan pritisak je drugo,moze da se desi od kapi(nama nije jos),i resava se antiglaukomskim kapima koje ga snizavaju

Zatim,ona ne veruje da ce A.dobiti kataraktu uopste,jer mi intermitentno lecimo sterodima,kaze da ona nije za Humiru jer je sve na prednjem segmentu i dobro reaguje na topikalnu terapiju,druga situacija bi bila kad bi sve ovo stavljali a upala i dalje postojala..pitam je ja za hipotoniju,jeli A.u opasnosti od niskog pritiska jer je uvek na donjoj granici,ona kaze da bi bila samo ako bi ostavili upale da stoje dugo,da zahvate jako cilijarno telo i da ono bude hronicno upaljeno,i sama proizvodnja ocne vodice smanjena..ovako njoj je dominatan iritis tj upala duzice,a ciklitis je imala u momentu prve nelecene upale,odakle nam i cikliticna membrana koja je zalepila socivo za duzicu..

Takodje kaze da vecina dece preraste ovo,da ona ima samo jednu malu koja je imala duze,od npr 10tak-12g starosti i ve zavisi od odrzavanja stanja tj ako se zapusti i promeni se izgled duzice,nastanu novi krvni sudovi i duzica nema zdrav izgled (dolazi do promene u stromi duzice,koliko sam shvatila)..

Saljem ti pismo od finkinje na pp

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 19:51  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jo hvala Bogu, crkla sam čekajući da se javiš :grli:
super super

To za spuštanje ne znam šta bi rekla, foster smanjuju po 1 kap tjedno.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 20:33  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
super za okice :bravo:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 21:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Hvala Kate,da se sve super sutra zavrsi i vama na kontroli,jel sutra idete?
Ne znam za spustanje,to mi je bas dilema,ali valjda zna sta radi..nema mi druge nego da je slusam.
Nisam se odmah javila,svratila sam bila do sestre,sneg je,uzas,jedva se probijam kolima..a guzva u gradu kao ludnica je,svi se podigli u kupovinu ili sta vec..meni ova nova godina pomalo ide na zivce..

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 21:11  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da, idemo sutra. Muka mi je znaš kako..

Naručila sam joj magnetsku narukvicu danas, štetit neće. Prodala sam joj priču da mora zbog nje piti puno vode, pa da vidimo.
Popila mi je čašu soka od borovnice i pojela šalicu smrznutih borovnica pa me ohrabrilo, ko da me vratilo u život, koliko bi sve lakše bilo da jede i pije!

Možda 2 dana da daš po 5x..pa onda 4x

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 22:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Citala sam o magnetima za artritis,ali nisam se odlucila jos bila da kupim..mozda probamo..
Znam sve,meni bukvalno i najozbiljnije nije dobro ceo dan pre kontrole,a kako nam je svakih 3-4dana kontrola,dva puta sedmicno budem bolesna,..i nikako da se oslobodim tog straha,mislim da bi kojim cudom da se ne bojim toliko bilo i njoj bolje..ovako sma neupotrebljiva..samo ne daj BOZE tezih stvari!
Da,mislim da cu joj 5x dati sutra i cetvrtak,pa od petka 4x.
Pricala sma sa dr danas i o vit c i borovnici,kaze da nastavimo sa tim,da samo moze pomoci krvnim sudovima oka..mislim da cu i prebiotik da ukljucim kao redovnu stvar
Drzim fige najjace sutra,jeli to prepodne?
E da,pitala sma i da li se zna kad se vidi jeli katarakta po polozaju,obliku itd od uveitisa ili steroida,ona kaze DA,kad se pogleda odmah se zna jeli kotikalna ili uveiticna..pa mozda negde da pitas VUk.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 23:16  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
da ujutro, pa kad on stigne..
Ma nije on od velike priče, ne smijem mu više ni spomenuti kataraktu, kad je sad uveitis problem br.1. Njegova je izjava da je kat. diskretna, malo od kapi, malo od uveitisa i kvit :mrgreen:

Imam "morbidna" pitanja za tebe, ne smiji se molim te:
1. Šta misliš kad ih uhvati napad da li bi bilo dobro da prespavaju 2-3 dana, onako da pošteno odmore oči kad se već preporučuje mirovanje?
2. Zatim da li bi bilo dobro da ih se malo žešće rasplače da isperu suzama oko? Moja nije plakala baš onako da suze lije, samo cendra.
3. Moja neće da se pošteno umiva otkad se rodila, pa joj češće kupam glavu ne bi li bar tako lice oprala. Mislim da je i umivanje važno. Dođe mi da joj perem glavu svaki dan.
4. Šta misliš o seoskom receptu za obloge od kamilice... više se to ne preporučuje ni kod konjuktivitisa, ali...kamilica je zakon

Ovaj naš vitafon aparat ima program za glaukom?!

Ajmo mi udariti krvnički s borovnicama, C- vitaminom, kalcijem, zelenim povrćem...

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 23:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mislim da nema veze ni spavanje,ni kamilica,ni umivanje ni suze..jedino ima veze braniti ih od virusa,jacati ih ovim sto ih vec bombardujemo,eventualno neki antioksidans i nista se vise ne moze uciniti..da peru ruke,da ne diraju oci,da ne nabace novi konjuktivitis i to je sve...A.ima jako tamne oci,skoro crne,treba joj bas dosta dok se zenice prosire a da ti en pricam kako joj jedva vidim zenice koliko su tamne..to otezava situaciju..naocare za Sunce imam jedne u autu,druge nosimo,stavlja ih stalno i to je sve sto mi mozemo preventivno..Vama je sve jos "mlako",dok god niste pod sistemskom terapijom,sve je pesma!
Nisam bas najbolje razumela za one ruske kapi,sta je to..

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 23:56  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da me vidiš, ja ko nada, stavila gazu preko oka i glumim da pomažem. Možda mi placebo upali :mrgreen:

Ove ruske kapi je nešto eksperimentalno, ali moram to isprintati u ponedjeljak na poslu da proučim, slabo mi se od doma otvara link, pa ne mogu ništa.

Ja mislim da bi ti mogla komotno bez MTX-a što se očiju tiče. Nakon ovog zadnjeg napada imaš potvrdu za to. MTX je tu samo da preuzme posao kapi, a kako ste ionako pod kapima, nema svrhe, dapače. Ohrabri se u dogovoru s dr. kroz neko vrijeme za to, više od 2 godine je na njemu. Niko živ ne ide na kontrolu svakih 7 dana, to je sasvim druga priča.

Javit će nam se annina mama, komentirala je na blogu da je trenutno u gužvi zbog božića, ali da je kontrola prošla dobro. Poslala sam joj zahtijev na facebook "Tammy Barger Zeigler"

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 00:16  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Finkinja je divna, baš je draga!
Nego ženo zar je a.na oralnom pronizonu stalno, kako mi je to promaklo?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 01:23  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Da,svaki drugi dan po 2mg,vec 2g.Ne znam radi li sta on,dr A.ga enne da skinuti,kaze da su nekad vazna i cetvrt tablete..mislim da cu ga ja po malo pcoeti skidati,iako ej ta doza jako mala tj sve ispod 0,2 po kg dnevno je zanemarljivo,a po tome bi ona smela i 5mg svaki drugi dan ili 3mg dnevno.

Strbnem ti ja to svakako po malo,pa ne bude li 2mg :D

Sta da ti kazem,svasta imamo od lekova :plac:

Za mTx isto ne znam sta da mislim,sad je ona malo porasla pa je ta doza oko 18mg/m2,tako je bilo i kad smo povecali na 10mg a imala je samo 2,5g..kazu da je koliko toliko bezbedno i a vrsi neku supresiju,jos mi samo fali da ima problem sa JIA :cuss:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 16:56  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Ajme, cure, držite se!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 139 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 9 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011