[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)

Sada je: 19-04-2024 04:42.

Kate (uveitis od 10 2010, operacija mrene kraj 2011)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 07-10-2010 22:23  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
ajme onda sam zaribala gadno. meni je dr rekla da mogu 10 sekundi nakon midijatrika...
dala sam at.opet u 20h (umjesto myd) i odmah kortiko

jutros se opet nakon duzeg vremene zalila na bljeskanje, trajalo je manje od minute,kaze vrti se pa se usporava i smanjuje i onda stane, ona vec zna kad ce stati

ma mos si mislit da se tako lako kidaju sinehije...
idem sad citat sto si napisala da nastrebam, pa opet pitam

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-10-2010 22:28  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 13-12-2008 22:49
Postovi: 16
Lokacija: Sarajevo, BIH
Dugo me ovdje nije bilo bila sam cak i sifru zaboravila...pa se nekako sjetih.
Jos jednom Kate jako, jako mi je zao zbog svega!
Mraonicus i mamy naravno jako puno znaju o svemu i sigurno ce pomoci savjetima, vidim vec su dale sve od sebe.
Na svu srecu mi jos uvijek nemamo iskustva sa uveitisom(i nadam se da nikad i necemo), ali prosto sam se prepala sto i pored stalnih detaljnih "Mraonicus" opisa tokom cijelog ovog vremena ja nista nisam dobro zapamtila, ali to je valjda tako dok i tebe ne snadje, a onda sve gutas.
I naravno nasoj hrabroj M. puno puno srece i poljubaca za rodjendan (sa zakasnjenjem, zao mi je )!

_________________
Djevojcica 5,5 god
JIA, lijevi clanak, lijevi lakat


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 09:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,ne znam,mozda i moze 10sek nakon jednih ukapati druge,nama je nasa dr uvek govorila da prodje bar 5min.Ipak mislim da nisi pogresila,kapi udju te udju,odradice svoje.
Kako ti se cini danas nakon 2-3 kapi atropina,siri li se zenica iole bolje?
Nisam sigurna da su ti bleskovi koje ona vidi od uveitisa,mozda joj se zamuti od masti...moze samo videti krug od fibrina,a nasa A.cak ni to nije prijavljivala,tako da sumnjam...obicno i jeste podmukao ovaj oblik jer deca bas nista ne vide i ne prijave.Jedino trljaju oci,svrbe ih,prijave da im je nesto upalo u oko,a ustvari im smeta tyndall i pokusavaju to da rasteraju.
Sta ste uradili za Vukojevica,danasje petak pa pokusaj ih dobiti ili otici tamo direktno?
Javi sta je novo,poljubac :dumdum:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 11:43  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Draga, danas je praznik i nitko ne radi.
Jutros mi se vuk javio mejlom da ga potrazimo na odjelu idući utorak/srijedu i da se ne ljutimo ako ga budemo čekali jer ne zna svoj raspored i rekao mi je da prima petkom u ambulanti, ali ako ne mozemo cekati do petka, onda tako. Nije nista komentirao (atr).

Jutarnji "bljesak" (svakih nekoliko dana) je sigurno vezan za uveitis, dr. je rekla da je to od sinehija ( i poklapa se jer vidi baš 4 kvadraticne latice). Znači da su nastale prije nekih 3 tjedna. Imala ih je i karmela (isto sinehije koje se se raskinule naknadno), čitaj njen topik tu. To djece opisuju kao nešto lebdeće, što se vrti brzo. Ona je uvijek samo ujutro prijavljivala nešto (u prvom satu nakon buđenja), valjda dok se proteini pretvaraju u gel (bilo je pri ulasku na dječiji rođendan, pri ulasku na sviranje, pri kretanju po mene u bolnicu, jučer pri odlasku na vađenje krvi).
I kad bi ušla u šoping centar, nakon 1h se zarozaju bjelocnice.

Nego, prvi put se pozalila na svrbez desnog oka u 5.mjesecu kad su cijeli tjedan bili u gradu mladih (nakon par dan je dr. striber rekla da je to alergijska rekacija spojnica). Jucer mi je prvi put rekla da su tamo dirali gusjenice, a dlaka gusjenica moze isto pokrenuti irid. Muz kaze da to tada visi s grana i leti naokolo.

Zjenica mi se čini ok, veća od druge. Jel sad trebaju biti jednake u mraku?
Koliko sam čitala ne smije ni stalno biti prosirena zjenica zbog opasnosti stvaranja sinehija u midrijazi što je još gore.
Šta znaš o tome? Muci mi da li da dam i tropic prije k.kapi.

Nego kako se vidi taj straznji uveitis, ovo od mamy me prestravilo? pa zar djeca s jia nemaju uvijek prednji?
Nakako mi se cini da ovo ide podmuklo i prije prvih znakova na biomikroskopiji. Ubij me, al ja sam znala da nesto nije u redu i prije onog crvenila.

Inače bljeskovi su do zla boga opasni, zbog ablacije retine, ali tada su bljeskovi obicno puno sitnih malih iskrica.
Puno zdravih ljudi vidi koncice ili neke druge prljavstine, ali to kao nije opasno.To se zove FLOATERS. Bljeskovi su FLASHES.
Ima i neki fenomen "pressure phospene" nakon trljanja ociju da se vidi neko kolo koje se vrti, ali traje kratko.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 14:51  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,zena zmaj si,iscitala si rekordnom brzinom sve o svemu,samo te zamisljam non stop kraj racunara ukucavas ko zna sta sve vec...ali sestre smo po tome,ti znas da sam se ja nocima obrazovala na internetu oko ovoga.
Super da je zenica velika,jeli onako bas velika da duzice ima samo malo onako spolja ili kolika otprilike u precniku?Sirenje zenice zavisi od boje ociju,meni se A.nikadu mraku en sire skroz dok su sinu uvek siroke i na najmanjoj pomrcini a on ima plave oci.Ipak trebala bi biti siroka pod atropinom ako ste pocupali sinehije.
Da,ako vidi kao cvet tj latice scveta to jeste od sinehija najverovatnije,mada kazem ti A.nikad nije nista prijavljivala da joj smeta,a ni njoj nisu takve sinehije nego su kao zasile vise od pola kruga u obimu kako sam pisala vec.tako da je A.zenica siroka svega srednje pod najvecom midrijazom i kao malo pomerena ka nosu,alis e pojedinacno sinehije golim okom ne vide.
Nemoj stavljati i tropicamid i atropin zajedno,bojim se da mi odlucujemo o tako jakoj terapiji sami,neka je samo pod atropinom,valjda je dovoljno.Jel nije prijavila da je nesto bolucka ako se kidaju te bestije?
Kod JIAm ovog tipa,kad ide kod evojcica,HLA B27 neg. i ANA + je obicno prednji uveitis,ali on moze biti gadan i veoma jak i prosiriti se vrlo lako i nazad te tako i ova ansa deca mogu imati i posledice iza sociva tj opacitate u stalastom telu koje je iza sociva i to su letece musice i dete ih tako i vidi.To su zamucenja koja se ne mogu ukoloniti tako lako,takoreci ne znam da li mogu ikako,sem operativno,ali to stvarno en znam.Tek,upala moze ici i dalje nazad te uhvatiti retinu i to je zadnji uveitis.Ipak mislim da se to desava retko tj kod veoma brzih oblika sa mnostvom fibrina odmah u startu i jakim ciklitisom(upalom cilijarnog tela koje luci ocnu vodicu)...nama je turkinja rekla da je A.imala tada pre 2g taj sipllover tj da su celije zasle bile i nazad,iza sociva i da ih ej ona cak videla i u staklastom telu i to 2+,no to se iscistilo nekako a dr Anka trvdi da ona to nikad nije imala i da se ne bi moglo ocistiti tek tako pronisonima kako turkinja tvrdi.Ipak A.je tada imala jaku upalu,4+ na oba oka pa je mozda od mnostva celiskih elemenata u prednjoj sobici i turkinja fulala.
Inace tyndall se vidi kao prasina kad pada npr na svetlu,kad nekad posmatras pri suncanom danu ispred prozora i prasina pada odozgo,takos e to visi na biomikroskopu pri kosom svetlosnom preseku.Taj broj celija u nekom njihovom kvadratu prostora ako je npr 1-5 onda je +-,ako je 5-10 onda je upala 1+ itd,vise od 50celija je 4+ to znam.Ipak mislim da i to dr odredjuju aproksimativno i da je jako bitno iskustvo onog koji gleda.Dr A.cim baci pogled zna kako je,ne treba joj par sekundi svega.
Sta je sa duzicom tj obodom duzice,nije nista spominjala da nema neke cvorice,kao sto ih je A.nekoliko puta imala?Mozda i to da priupitas,slobodno reci da zans da je jedna devopjcica imala te Kepelove cvorice.
Super za Vuk,bas se radujem da odete kod njega,ocete li njemu priznati za atr?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 15:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Te sinehije koje spominjes da si citala da ne sme oko biti u midrijazi jer se mogu stvoriti,su prednje sinehije,koje se nekad mogu stvoriti izledju roznjace i duzice,dakle napred...ja sam isto to polemisala sa turkinjom,isto mi je rekla,i da zbog toga oni drze tu igru pupille.
Dr Anka mi je na to rekla da je kod ovog oblika stvaranje prednjih sinehija jakojako retko,skoro nikad nije sretala,i one su opasne jer takodje mogu da dovedu do glaukoma,ali ja o njima ni ne mislim.CValjda se one stvaraju ako ima jako puno fibrina u ocnoj vodici,mada smo mi imali kazem ti i fibrinsku mrezu cak,stavljali smo atropin i nismo dobili prednje sinehije.Toliko znam i verujem dr A.
Kao sto vidis kako god postupiis neka komplikacija je moguca,ja sam se u pocetku tresla od svega,sta da odlucim,da li da slusam ovog ili onog,pa sam secas se bila u totalnoj komi.Te laser flare fotometar,te ne stavljati puno kortiko kapi,svasta...ali kazem ti americka je to skola,svi to oni povrsno znaju i sibaju bioloske kad vise nisrta ne mogu...ovde kod nas nema bioloskih pa su valjda nasi dr narocito ako su stariji i iskusni,izverzirani na lecenje midrijaticima i kapima i oralno pronisonima,citave decenije.Ja im verujem!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 17:41  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Njoj se isto nikad ne sire potpuno zjenice kao mom muzu npr, onako da su bas jako rasirene. Ne znam procjeniti koliko, ubij me, ali sad sve izgleda bolje. Kaze muz da tek sad vidi kad je ovako da je prije upala bila ocigledna. Mislim da se na plavim ocima bolje sve vidi.

S ovim povećalom se dosta moze vidjeti (gledala sam muzu i vide se najsitnije sare), vide se pore u kozi, ali ona nikako da odmiruje, da mogu pogledati po danjem svetlu. Vrti se ko da su joj crvi u guzici.
Povećalo je zakon i za provjeru mladeza, bas se sve vidi.

Znas da sam negdje vidjela da upala zna doci kad djete ne spava s potpuno zavorenim kapkom, a bas to sam to isto primjetila prije.

Nije se zalila na bolove. Mislim da to raskidanje nikad ne ide tako brzo. Vidis da je kod karmele tek nakon vise od mjesec dana.

Nije mi dr. spominjala nikakve cvorice..ma mislim da ćemo mi tek kod vuk saznati pravo stanje stvari.
Ovo je bio samo uvod u sok terapiju.

Nisam razumjela, sa kakvim pregledom se ustanovi STRAZNJI uveitis, jel isto biomikroskopijom ili fundusom oka ili cime vec?

Znaci, ako te razumijem mislis da je dr kod m. vidjela i fibrine i precipitate i sinehije ili?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 20:13  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ne znam da li je videla fibrin,ali precipitate na roznajci kazes da ejste videla(to su ti pecati,koje mi je smesno kako je opisala jer su to precipitati i opisuje se samo kako su raspoerdjeni,difuzno itd),i sinehije je evidentno videla..a fibrin se vidi isto pri kosom svetlosnom rpeseku kroz prednju ocnu sobicu tako sto izgleda kao dim od cigarete.e sad on se isto ako i tyndall opisuje sa gradacijom,a opisuju i kako vide duzicu(tipa duzica se slabo vidi,duzica se ne vidi od fibrina itd).No ne verujem da je ista ona opisala,mozda samo da je pitas jeli imala fibrin,sto isto sumnjam,mislim da je upala bila na samom zalasku tj samolimitirajuca vec.Ostavila traga za sobom i pocela da prolazi.
Da,zadnji uveitis se gelda prvo asko se primete te letece musice u stakalstom telu(to vide onim malim oftalmoskopom kojim se ubulje u oci kad geldaju ocno dno) pa tek ako se nsto sumnja,siri se zenica i gleda nazad.Ako ima upale onda se koristi specijalna lupa koja se uzove gonioskop i koju dr stavi pacijentu direkt an oko i posmatra retinu iz svih uglova.No o rtome ne brigaj,ne verujem da je M.ista nazad,uostalom lepo je videla da je ocno dno cisto,da su refleksi makule tj zute mrlje i papile tj ocnog zivca ok.A je isto sve vreme ocno dno ok i to je najvaznije.
Kako mislis bolje je.,mislis zenica je sad sira nego pod tropicamidom,jel da?
Bice sve ok,icicete na kontrole i sanirace se i ocistiti sve,ne brini!Ipak,moras znati da se cesto upala leci i mesecima,dok se sve ocisti,dok smanjuju postepeno kapi itd.Ne misli da cete se odmah skinuti sa njih,ne verujem.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 20:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
I da, taj gonioskop je lupa kojom su mojom mami posmatrali i ablaciju retine kad je imala,a stavi se kao sto sam rekla na oko a gleda pod biomikroskopom...takodje mislim da se na siroke zenice pod biomikroskopom pod velikim uvecanjem moze videti zadnji uveitis lepo.
Kod zadnjih uveitisa se cesto ne vidi lepo refleks makule tj zute mrlje,ako ima otoka makule ili slicnih problema,te se onda zna citav niz dijagnostickih procedura.
Ali to tebe sad ne interesuje i nemoj razmisljati uopste o tome!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 20:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,nisam razumela jeste li isli kod H.i gde ste vadili krv?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-10-2010 21:37  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
U klaićevoj smo vadili krv (samo osnovno, KKS,CRP,SE,AST,RF) ..
ne nismo isli kod H, on je na srebrnjaku

Ne mislim da je bolje oko od atropina nego nekako opcenito od kapanja. Ne vidim dodatnu razliku od atropina za sada, ali neda mi ona ni da buljim previse.

nije mi jasno zasto dr. tako pise po nalazu, meni je rekla da vidi precipitate, a onda tako napise, okrugli pecati, mozda to nesto govori, valjda da su veliki, nemam pojma

Znam da je lječenje dugo, bila mi je i dr smjesna. Kaze ona meni " nemojte misliti da će to proći za 5-10 dana jer neće".

Misliš li da nam prijete sistemski kortiko i MTX?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-10-2010 12:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ne,ne mislim da vam prete ni jedno ni drugo,mislim da cete sanirati topikalno,a posle cete videti..mozda se vise nikad ni ne ponovi...a ako se ne daj Boze krene ponavljati,opet zavisi koliko cesto i koliko su velike upale...sve u svojen vreme,ne misli sad o tome.Mada imaj na umu da je dr H.poprilicno agresivan.Moraces i tu povesti borbu,ali o tom potom.
Sistemski pronison se daje kad su bas velike upale,4+ i mnostvo fibrina i kad dete ne reaguje dobro na kapi...ima dece kojima ne pomaze topikalna terapija,sto sa M.nije slucaj,vidis da vec vidis poboljsanja.
Jedva cekam da obavite kontrolu pa da javis dobre vesti!
A.isto nesto prehladjena,uhvatila je viroza,pun nos,ono promuklo kasljanje,strepim za oci u ponedeljak.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-10-2010 12:47  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Hvala draga.

Najela mi se kozjeg sira... da polako rjesavamo kravlje (ono sto smo pricale), daj mi ideje sto dajete sve..kad stignes, sad samo brini i o a. i ne viri na forum dok ona ne ozdravi.

Znas da mi je prosli mjesec ona SAMA trazila nekoliko puta čašu mlijeka (što nije otkad se rodila!).
Skuhala sam jučer varivo od friske koprive, tjeram je na šipak, ribu..Ne moramo ti ni reci da je slabo jela u zadnje vrijeme i to je bio ZNAK. Cim ona meni pocne po cokolinu, ajme nama.

Ako si gledala prije moje linkove, nedostatak cinka, selena i B1 (vrsta benfotiamine) povezuju s uvetisom, jeste li ikad nabavili kakve pripravke s tim u većoj dozi? Mislim da oni opci multi vit. nisu dovoljni.
idem kupiti multisaurus od KAL-a (ima sve to) 91kn u obliku dinosaur tablete /takve vec uzima s C vitaminom i super su: evo sastav http://vitanetonline.com/description/60 ... ltiSaurus/

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-10-2010 15:56  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Nisam joj nikada dodavala konkretno selen,cink i slicno,mada smo bili dobili jednom kad je bila bas mala cink kao dodatak za apetit,no ja ga nisam davala,nesto sam se bojala svih tih lekova.
Ja njoj sad nista ni ne dajem,pocecu sa sanostol sirupom nemackim,vitaminskim sad jos malo,kad ne bude voca raznovrsnog,i sa ajkulinim uljem.Davala sam joj dugo i aloju,mozda i to opet ukljucim.Ionako slabo jede,jos kad joj napunim stomak svim tim,ona dete nema potrebu ni da jede.
Kako joj ne dajem kravlje mleko niti bilo sta od kravljih mlecnih proizvoda,cini mi se da malo bolje jede,ili bi to ionako malo bolje pocela,ne mogu znati...ali i dalje smo na 16kg siromasnih.Pije cokoladno mleko od soje,austrijsko,nije ni jeftino,ali sta da radim,nista mi nije tesko samo da joj nadomestim koliko toliko cokoladno kravlje,koje je tamanila.Svuda svaljam sojino,u pire krompir,kad nesto pravim tipa palacinki i slicno,sve sojino,i sami smo se mi navikli mogu ti reci,nema nikakve razlike.Kozji kackavalj kupujem,da imam za ono bas kad treba sir u nesto,a ovako da ga jede bas i nece,jak je i podseca na one plesnave kralje sireve.Ja ga mogu a i Miljan.
Meni je sad veci problem silne viroze koje je M.poceo donositi iz skole,kako je odbraniti.
Za onu razlicitost u izgledu kolena,o kojoj sam vam pisala,uradili smo joj prosle nedelje UZ tog dela desnog kolena,i lepo se vidi na UZ da ima vretensto nesto nalik na otok,ali nije otok,promera 1,5cm x 6mm,na desnom ima a na levom nista.Nju to ne boli a radiolog koji inace nema pojma da gleda JIA kaze da ne komunicira sa zglobom kolena tj nekako je odmah ispod koze,daleko od onog mesta gde se vidi izliv.No kako ne znaju sta je,a on ipak misli da nije masno jastuce nego nesto tecnije,ja se brinem svejedno.Mislim da to ima oduvek,jos od povrede kolena pre 2g,ali je imala malo i na levom,sad nema,pa izgledaju razlicito.Uglavnom zakljucak je da pratimo pa cemo videti.Veliko nista!
Nemoj mi se draga zahvaljivati,znas da bi najvise volela da ti ne dajem ove savete ali kad je tako,nazalost,onda da se nadje neko da pripomogne koliko toliko,da ne trazis po internetu.O tome da ste dobro dosli u BG u bilo koje doba,necu ni da spominjem,ako budete negde hteli da je dr Anka vidi.Nemas pojma koliko bih to volela.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-10-2010 19:12  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Znam ja da si ti čudo od žene!

mislim da je m. tako bilo na desnom, daleko od zgloba, nekako iznad koljena i ispod koze, pa je h. radio punkciju, ali je smatrao to otokom. ne znam sta bi to vretenasto bilo. vjerojatno neki zaostatak stare upale. glavno da ne smeta i da ne raste. A nisu svi otoci ni patološki,neki mali su normalni.

Cinka ima i u pšeničnim klicama, a selena u brazilskom oraščiću (a plodovi mora svega). Dajem joj i čisti sok od kupine po 1/2 dcl. Ovi vitamini dinosauri su ukusni tako je to s radošču odcuclala. Krećem opet i s batatijem kad već ima toliko beta karotena.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 3 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011