Sada je: 29-03-2024 15:23.

Kate (uveitis od 10 2010, operacija mrene kraj 2011)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 09-10-2010 23:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Znam da nama dr Anka uvek govori da jede sto vise borovnice,tako da ja njoj kupujem neki domaci sok od plodova borovnice,po 1000 inesto plodova ima u flasi od 0,7.Mada joj on nekad tesko pada,jak je.
Kakav je to brazilski orascic,mislis indijski orah,ono sto se gricka kao kikiriki ili nesto drugo?
Psenicne klice su i inace jako zdrave,pune B vitamina,samo da pronadjem jos fazon kako da joj dajem da ih hoce...znam da sam negde citala da nista nema bolje od proklijalih psenicnih klica.
Koliko se secam i Karmelina mala je koristila atropin,jeli tako?nadam se da smo te pravo savetovale,da je on ipak bolji od tropicamida.
Poljubac za M.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-10-2010 12:47  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Vratili smo se danas na tropic, pa ćemo vidjeti u utorak što dalje. Nikako mi nije jasno zasto atropin vise puta dnevno kad djeluje najmanje 7 dana (do 14) , mozda nije zbog midrijaze nego zbog onog mišića.
I Finska koristi tropic, a atropin samo u najtezim slucajevima. Ta medicina je ko neko gatanje...

Ima mi danas temp 37,4 i žali se od sinoć na bol u čelu (ni paracetamol puno ne pomaze).

Indijski oraščić je manji, ovaj brazilski je triput veći i nekako masniji (da gricka se kao kikiriki) pa jedva jedan pojedeš. I naravno da ga ne voli, pa ću morat miksati u nešto. Jutros nije htjela čokolino s kozjim mlijekom, kaze da je grozan.
Pšenične klice sam posula po prženom jaju i prošlo. I ja mislim da su te klice pun pogodak, još i vitamini A i E...
I korabica je zakon, malo pojede kao krisku jabuke (zovemo je "zečja jabuka"), probaj to frisko ako nisi.
Dajem joj taj kupinov sok u onoj čašici za rakiju, pa nekako proguta kad nije velika količina.
Šipak uzme, ali izbaci špice. Sve skupa, muka non stop da nešto korisno pojede.

Kako je a.?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-10-2010 15:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
KOliko shvatam atropin iz oba razloga,da stavlno drzi max midijazu i jako stisne krvne sudove duzice i cilijarnog tela,da se sadrzaj ne izlucuje iz njih u ocnu vodicu.Ne zbog misica,nisam sigurna na koji misic mislis?
Da,mnoge zemlje su ukinule atropin zbog navodna toksicnosti,mislim da ovako kratka upotreba ne moze ama bas nista da naskodi,i da nemate sinehije ne znam da li bi vam savetovala atropin,a kako se mora uciniti sve da se raskinu moje je misljenje bilo da vredi probati.
Kako M.podnosi tropic.pece li je ?
A.bolje,onakos linava ali nema temp,videcemo sutra hoce li joj uopste dati mtx...znam sad koji je brazilski,ima ga u onoj mesavini tih orasastih plodova ali ga A.strucno zaobidje a pojede ostale.TReba ga samleti pa u palacinke.
Kozje mleko ejste jako,kao i svezi mladi kozji sir,A.ga isto nece,nekako je i slankasto.Daj joj sojino,ono je ok,nece ni primetiti nista razliku,kad ga koristis da umesas cokolino,palacninke,pire itd.A da ga samog pije,da kao sto sam rekla dajem A.cokoladno sojino.Obozava ga.
Kad idete kod Vuk,u utorak?Hocete li i kod N.S tada na kontrolum,isti dan?
Zali li se jutros na bleskove i vrcenje kruga?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-10-2010 15:22  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Kod n.s smo utorak ujutro, a njega cemo loviti u srijedu, ako ne bude velike frke na kontroli.
Nije se zalila na bljeskove od srijede, vidjet cemo.
Ne buni se na trop, iako kaze da malo pece.

jesi ovo procitala sve:
http://books.google.hr/books?id=tJRGu-L ... ak&f=false

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-10-2010 16:25  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jel naočale za sunce treba nositi i po kući?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-10-2010 16:23  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,nisi mogla ni znati a nisi se naravno ni nadala da se moze desiti sta se desilo,covek prirodno uvek misli da se to njemu ence desiti,i treba tako...optimizam je pola lecenja.Ipak,i da si imala atropin ne bi ga smela sama kapati,tako da bi scenario bio isti.
Mi smo A.isto davali ecomer,mislim da cu ga ponovo uvesti sad kako je pocelo sa slinama.
Danas na kontroli sam se tresla kao prut,sto zbog cele ove price,sto zbog njene prehlade,hvala BOGU oci mirne.
Kad bi barem nedevanje mleka pomoglo okama,to bi bilo najlakse.
Sutra je dan borbe protiv reumatizma uopste,ovde se odigrava nekakvo obelezavanje i neko predavanje,pa cu otici da cujem sta je novo.iako je to uglavnom prica o RA,mozda sretnem nekog od dr sa reumatologije.
Javi sutra sto pre sta je bilo na kontroli,cekam da cujem jeli bolje(nadam se sve cisto).

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-10-2010 16:46  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Hvala Bogu za a. oke, znam da si premrla zbog svega i da te je ovo moje dodatno izludilo.
Žao mi je stvarno, znam de je to izazvalo opću pomutnju straha na forumu od uveitisa.
I kad bi a. već jednom mogla bez kapi i mene bi to vratilo u život.

Ima mi još temp oko 37,5., žali se na čelo i ponekad na trbuh s desne strane.
Zub (četvorka) koji je otvoren se urusava, a bas danas zubarica nije dosla na posao, pa moramo i to sutra rijesiti, kako ne znam, jer inače neće ništa okusiti.

Krvna slika od četvrtka pokazuje infekciju streptokokom! ASO= 202 , se ,crp, Rf su bili mirni, a leuk = 10,68.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-10-2010 21:39  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Koliko je granica za ASTO?
Nisu visoki leukociti pa se cudim za temp?Mozda su sinusi,uhvatilo je sve zajedno,virus neki,mene su ubili sinusi skoro od virusa...kapaj joj kapi u nos,da se olaksa malo taj pritisak ako su sinusi.
Kako se zub urusava,sta je ciniti?Jeli plombiran?Pisala sam vec o nasim scenama sa zubima,izgleda da je to svoj nasoj deci problem.
Drzim najjace fige sutra za kontrolu,javni se cim pre...i ne nerviraj se molim te!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-10-2010 21:44  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
ast pise do 150
temp je od nedjelje, a nalazi krvi od cetvrtka, pa ko zna kako je sad
zub je skoz otvoren pa se vanjske strane lome, umrtvljen zivac od prije (to je onaj problematican prvi popravljan zub).. i na desnoj strani!

povraća mi se od sutra
PS i moja kontrola odgođena za 7 dana

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-10-2010 21:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ja bih to vadila van,isistiraj na tome,oni se brane,kao da cuva mesto stalnom zubu,ali ako nema vajde od njega a samo stvara probleme- vadite...ne boj se anestezije i toga slicnog,kad je A.sa 3g izdrzala vadjenje po 2 zuba u danu,ciji su koreni bili celi,izdrzace i ona...i otarasite se bestije!
Znam da si u frci,mislim na avs celi dan...znaj da sutra mora biti bolje,e sad ad li ce sve biti cisto ili ce mozda jos malo potrebno biti kapati,to mozes ocekicati!Gore nije sigurno!
Ispitaj zasto amst po danu(kazi da sii citala forum da mi koristimo mast samo uvece),ispitaj jeli bilo sve ok sa obodom duzicom,bez cvorica(moj ti je savet da pitas pre nego je stavi na biomikroskop da bi obratila paznju i na to,ako nije pre),zasto ne atropin(isto reci da ga svi mi koristimo),da li mozda treba izmeriti ocni pritisak?mozda ce M.dati da joj to i ona odradi tamo(to bi bilo idealno),a ako ne gde ima nekontaktni tonometar pa da je povedes ako treba...to su neki moji predlozi...i naravno sta je sa precipitatima,jeli sad roznjaca potpuno cista?
Drzim fige ;)

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-10-2010 10:41  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Na očnoj kontroli:
zjenica u semimidrijazi
na 6h Tyndal +
prisutne sinehije u cijeloj cirkumferenciji, ali se iste kidaju (pPitala sam u šoku otkud sada tolike sinehije kaže da se odmah sve ne vide dok se oko ne raširi).
pigmentirani precipitati na prednjoj povrsini leće
fundus: bez patoloških promjena
dodane 3x dnevno voltaren kapi (nema ih, zamjenske su Noclof)
lijevo mirno, ali preventivna terapija Maxidex kapi!

Tlak sad ne može mjeriti jer mora biti apsolutno mirna, a ona se još meškolji. Čvoriće nikakve nema.
Atropin kaže nikako u ovoj akutnoj fazi jer tropicamid ima jače skupljanje/širenje. Ali da u kasnijoj fazi.
Ona kaže da reagira na terapiju i da je puno bolje.
Mast ima produzeno djelovanje i najbolje je tako, ako dijete ne ide u školu.

Veličina sinehija apsolutno nije bitna, jer i namanja moze biti tako učahurena da se ne da nikako raskinuti.
___________________________________________
Sa zubom kalvarija. Zubarica je pošizila da ta takve probleme ne stvara mlječni zub. Izmaltretirala je uz lokalnu anesteziju i na kraju moramo kirurgu da on odluči jer kao ako se makne taj zub onda će nastati kaos sa trajnim zubima.
Ali danas je toliko izmučena da ne možemo više ništa.

Sve u svemu, sami pesimizam.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-10-2010 11:50  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Cure koje ste bile, gdje je Vukojevićev odjel na rebru, a gdje ambulanta da ne lutam ako ne moram?
Hvala dragice za info.

Mamy kako ste rješavali kapanje u školi?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-10-2010 16:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
kate,ne znam,nisam abs najsigurnija u terapiju,ali da ti en unosim haos u glavu.
Anka bi za takav nalaz dala atropin i tropicamid zajedno,dexa ejdno 8x ili 6x najmanje i ocistila cudo za par dana,sve.
O kidanju sinehija sa tropicamidom opet nemam komentar,pa on je kratkotrajni i po nekoliko puta se mora sipati i za pregled da bi otvorio zenice.
Sta ce atropin posle da radi,nije mi ajsno,ako ga e da sad,da stisne i cilijarno telo i duicu i da kdia te prokletinje vise!!!
O gledanju sinehija,mogu da verujem da ih nije sve videla,ali sto nije cekala u ordinaciji da se prosiri zenica pa koliko traje da traje,pa tek onda da sagleda problem.
Te sto su se pokudale glavu dajem da su od atropina,jer drzi jako stisnutu duzicu i od nategnutosti vremenom popuste...a kad tropicamidom pustis da se skuplaju i sire,samo im godi...
Ali opet ponavljam nisam lekar,znam da nas drugacije lece i da hvala Bogu nemamo od tada sinehija ni novih ni na drugom oku.
Ona kao da je pomesala loncice,kao da za tropicamid prica osobine atropina a za atropi koji zeli da da kasnije ustavri misli na tropicamid,jer se on i daje kasnije,kad se stanje smiri.Bar kod nas...
Pigmentisani precipitati su oznaka da su stari,da dugo stoje,tu su vec ohoho...i upala je onda njoj pocela jos letos i to je to...sve se uklapa.Mozda se posle one upotrebe tobradexa za konjuktivitis,pa prekida kortiko kapi jos i razbuktala.ali o tome sad ne vredi bistriti.
Takodje mislim da je 4x dexa malo za ovo stanje sada i da se treba udariti zesce,ali se ona kao i mnogi oftalmolozi boje kortiko kapi i doziraju zesce.Samo ce ovako agonije duze trajati,a na kraju kad saberes ukapao si isti broj kapi...no,valjda zna sta radi.
Ja ipak ejdva cekam njega sutra,mislim da se on nece bas sloziti skroz sa terapijom.Videcemo...
Sta sad kapas?
Jel joj nisi rekla za atr?Ona sad misli da je to tropicamid pocupao!!!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-10-2010 16:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 31-10-2006 20:33
Postovi: 26
Pozdrav, javila sam se svima na mail pogledajte.
U školi mu nismo kapali jer recidiv mu je bio u lipnju i kolovozu tako da i nije bio u školi, a u jesen i proljeće je bilo održavaje terapije tako da smo kapali ujutro prije polaska i kad bi se vratio ako je tako bilo u terapiji. Što se tiče masti samo smo je uveče stavljali osim kad je ležao na Rebru onda su mu stavljali i preko dana. Je li to znači da da nisu vidjeli sve priraslice ili da M. ima stražnje ?
Očna amb. na Rebru ti je preko puta glavnog ulaza u bolnicu,zgrada- I kat vidjet ćeš kraj ulaznih vrata tablu .Popneš se gore pa lijevo kroz hodnik vidjet ćeš čini mi se amb.br.2 piše dr. Vukojević-dječja.
Hrabro.....

_________________
Plavooki: oligo JIA2003g
ANF + B27+
Medrol MTX Ibuprof.
Iridocyclitis 3/07g
Epiteliopathia
ANA - neg
Uveitis 6/08g
Spondyloarthropatia/08g. Movalis ex MTX


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-10-2010 16:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Sta je ona tacno napisala u nalazu od proslog utorka?
Kakav tyndall na 6h,tyndall se vidi celim presekom kao da pada prasina,ne znam da moze biti samo na 6h...na 6h su mozda precipitati?!
Jel ista komentarisala uopste njeno stanje,u smislu da ce ona moci do toga da je leci ili da idete kod Vuk.?
Pristisak cete meriti samo na nekontaktnom tonometru,imas ih po optikama i u svjetlosti sigurno.To je onaj na vazduh,stavi glavu kao u biomikroskop i zagleda se u neku zelenu tacku,mora biti mrina isto,i samo joj puhne vazduh u oko,kad pribize dovoljno aparat...nista ne boli i orijenatcije radi moze da posluzi...raspitaj se malo po optikama mi ih ovde imamo u optici DIOPTA.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 12 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011