Sada je: 28-03-2024 11:12.

Kate (uveitis od 10 2010, operacija mrene kraj 2011)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 06-12-2010 21:18  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Uđem sad u sobu, a ona se igra s prijateljicom i nacrtala crtež s tekstom "Lea, znam da si jako tužna, zato volim te.M " :shock:

Za one koji ne znaju, Lea je djevojčica koja je umrla od neuroblastoma u 9/2009, a sretali smo je na bioenergiji i planirali smo joj kupiti narukvicu, ali nismo stigli :cry:

Pa nije valjda da ima strahove od smrti, zbog svih ovih pregleda :shock:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 21:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
ajme mraonicus :( baš mi je žao :grli:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 21:30  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-02-2010 00:00
Postovi: 222
Lokacija: Split
Kate, predivne vijesti, ipak je proslo dobro...mogu mislit koliko si bila prestravljena :dumdum:
Mraonicus, jako mi je zao. Nadam se da i vas uskoro cekaju bolji dani :grli:

_________________
Roko 12/1999
12/2009 otok lj. koljena
02/2010 ReA
05/2010 juv. spondiloartropatija
03/2012 ankilozantni spondilitis
Decortin 20 mg 5/2010-08/2010
Lubor 20 mg i Salazopyrin 500/1000/1500 mg dn
Remicade 24.03.2011
lj. koljeno punktirano jednom08/2010


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 21:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ne brinite,dobro sam,samo sam danas malo bila izbacena iz koloseka, ali sad sam vec nazad..idemo dalje, ja sam optimista i ne nisam za biolosku terapiju Kate, koliko god da se mucimo sa kapima. Jacob jeste miran pod humirom, i mala Andjelina iz Bg je isto vec 2 meseca, ali ja se nekako jos bojim, mislim da je premala...uz to raste, ko zna kakav nusefekat moze imati na njen rast i razvoj, ako mozemo cekacemo jos...ja sam ti BIK a oni su tvrdoglavi i strpljivi,d a nisam ne bi imala zivaca i za ovo do sada.
Dr A.misli da je blazi slucaj, pa ajde da verujemo, da vidimo kako ce se zavrsiti sve to. Ona ne misli ni da trebamo povecavati MTX a kamoli bioloski. I ne bi mi Humiru niko ni dao, sve i da hocu.
Videcu sta cu, spremna sam na sve, do sada guramo nekako, nadam se da ce u petak biti sve mirno, i da desno nece odreagovati NIKADA!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 22:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
mraonicus, baš mi je žao tebe i malene! :(
držite se i budite hrabre!
Od srca vam želim da vam konačno više svane i da budu samo lijepe vijesti. Nadam se da sad ovo neće dugo potrajat i da čim prije uđete u mirno razdoblje!
Što se tiče bioloških lijekova- sad te razumijem. Ja sam kad je R bilo lošije očajnički nekako htjela da krene s biološkim lijekovaima, pogotovo nakon konzultacije s dr iz USA, a sada mi je drago da ipak nije bio i da smo uspjeli smirit stvar s MTXom.
Sutra idemo na kontrolu i jako me strah. On je super, na ništa se ne žali, vježbamo nogice, al meni glava samo što ne eksplodira. Čak sam rekla da mora ić MM s nama jer sam postala praznovjerna. Onih par puta šta je išao s nama čuli smo dobre vijesti. Obično nisam imala sreće kad nam je moja mama bila ili prijevoz ili pratnja.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 22:41  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Mraonicus, kako podijeliš tih 8x dnevno, svakih 1,5h ili kako?
Imaš li kakav popis aktivacija uveitisa po mjesecima, ono tipa 08 2008 lijevo +2, desno mirno..
Šta Andjelina sad dobija?

Rola, Dragice držimo sutra fige :angel:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 23:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,danas cu joj uspeti dati svega 6x(ukljucujuci i nameru da joj ukapam sad u pola 12 dok spava) a od sutra cu poceti od 8h pa n svaka 2 sata,zavrsiti u 22h.Plus uvece tropicamid i na desno 2 x edexa sutra.Haos opsti!
Ne da imam popis po emsecima,nego ga imam i u glavi,i u mob tel..sve znam napamet akko je teklo u 2010.Imala je samo ejdno 2+ i to u martu,a scve ostalo je bilo najvise 1+ koji bi najkasnije za 7 dana sanirali.Imala je par puta Kepelove cvorice i na levom i na desnom,na desnom cesce i vise.Zadnji put je levo bilo aktivno 23.8 i to sa tyndallom kao sad 1+ i orosenjem,znaci isto.To smo tada sredili za 7 dana sa 4x dexa i uvece tropicamidom,sto sad imamo 8 x dexa ne znam,ali mislim da je tada dobijala dosta kapi u prethodnom periodu i da je takva bila njena odluka,a sada je dugo bilo mirno i da se boji da se ne rasplamsa,pa da suzbijemo "u glavu".Zadnji put je desno bilo aktivno 9.8 znaci pre skoro sad 4 meseca,i tada je bilo isto 1+ pa smo stavljali na 1sat ono na 5min,jer je bilo Kepela.Daj Boze samo da se desno ne aktivira!
Opsti je utisak da je levo cele 2010.bilo mirnije nego 2009.i 2008.a jos i nije prelazilo nekih 1+,nikad nismo dozvolili precipitate niti fibrin,sem prve godine kads e desilo par puta dok nije bila na mtx.
Desno je 2010.bilo cesce aktivno i sa tim prokletim cvoricima par puta,valjda ova boelstina hoce da pohara dobro oko,jer je na levo vec ostavila sinehije.Bice dobro ako ga ostavi na miru.
Inace se javljala upala od prosle nove godine do jeseni 2010.na svakih 2 meseca,ali ne svaki put oba oka,nego ejdno po ejdno,tako da bi intervali mirnog bili oko 2-3 meseca,ali pod terapijom stalno.

Sta dr V.planira vama znas li,hoce li posle drugog petka ukinuti M.dexa potpuno?

Andj.dobija i mtx i humiru,sad je nekih 2 meseca mirno pa mogu planirati operaciju katarakte polako.Inace kako dobija Humiru bez prekida(bilo je prekida jer je donacija,pa nije stizalo na vreme letos)smirile su se oci.Tek toliko da shvate da deluje,ali i dalje humira ne ulazi na velika vrata kod nas,ne znam sta je ovoj drzavi niti ovim ljudima,da lek postoji 10g u svetu a kod ans se jos ceka.Monopol je monopol.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 23:20  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Nemam pojma šta planira dr. Vuk (mislim da ni on ne zna), ali mislim da nema još ukidanja, da će postepeno ići svaki drugi dan, pa svaki treći, naravno ako bude mirno.

To s Humirom da poludiš, s čim se sve treba boriti :roll:

Ma ne znam, kako to sad opisuješ 2010, tko zna da li MTX uopće djeluje i pomaže, vi ionako uvijek preduhitrite upalu na samom početku dok se ne rasplamsa. Ili ti stvarno misliš da bi bez MTX-a bilo odmah +4? Jednom kad stigneš popiši sve aktivacije od početka iz 2008.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-12-2010 23:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ma ko zna da li mtx deluje,evidentno je da se sad ne desavaju stvari kao onda pred novu 2009.u Turskoj,kad je za 10dana otisla na 4+.Ali da joj totalno sprecava,ne sprecava...mozda je malo starija,mozda i on malo doprinosi,mozda sve po malo.
DR A.kaze da joj on pravi da je "laksi"slucaj...ne mislim da bi odmah isla na 4+ bez njega,ali se bojim da nam skidanja sa njega nema dok ne bude uveitis dobrano miran,veiki komad vremena,a to ne znaci da ce biti samo 5g davanja mtx...daj Boze da bude i krace,ali mi ga dajemo vec 2 pune i kusur.

Uzdam se pomalo u te neke sestu i sedmu godinu,kad bi imunitet kao trebalo da sazri,da malo pocne da jenjava bar.To su ti nadanja jedne mame.
Pravo da ti kazem,verijantu sa bioloskim drzim u glavi kao rezervu,zlu ne trebalo,ako bude nekih vecih napada uveitisa da jurim bilo gde gde ce ga dobiti..Turska,Slovenija,Zagreb kod dr H..bilo gde,ako ovde ne uspem.Ali nadam se da ni ence trebati.

Dr A.mi je letos rekla kad se vratila sa nekog skupa iz Pariza,da su u prupremi anti TNF kapi,tj humira ili remicade u topikalnoj formi,tako da se i tome nadam.Sto ih se neko vec nije dosetio da ih i do sada napravi ne znam,ali znam da veliki udeo u svemu ima farmako m..... koja ne da ulazak bilo kojih lekova na trziste,bar en kod nas.A jos smo siromasna zemlja,pa od Zavoda za zdarvstvo izvuci neki dinar je ravno nemogucoj misiji.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-12-2010 00:06  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Onaj Foster stalno tupi da je cilj maknuti se kortiko kapi što prije, na bilo koji način sa sistemskom terapijom koja dopušta da se riješiš kortiko, suprotno od onog što sada radi dr. anka. Znaš da se vremenom javlja ovisnost o kortiko, organizam se zaboravi ponašati kako treba. Treba sve to ponovo naučiti, a mislim da to može jedino s biološkim. Ne bi oni bili tako skupi da ne valjaju. Ne nagovaram te na biološke, nego razmišljam naglas, sama sa sobom i tobom.

Nisi mi rekla, šta misliš ima li smisla pokušati terapiju bez kortiko nakon smirivanja, samo s jačim dozama uniclofena, manje je zlo, znam da su jake, ali i one nekog vraga djeluju?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-12-2010 00:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Probali smo u dva navrata samo biti na uniclofenu,i ponavljala bis e upala posle 20tak dana.Nisam uplasena do malih doza dexa,tipa 2 x svakid rugi dan,poenta je biti sto duze bez uveitisa,jer takva ocna vodica prepuna celija dovodi najlakse do karatakte i komplikacija.

Naravno da se bojim steroidne katarakte,ali se isto tako bojim sistemskih nuspojava bioloskih,ono za ceo zivot.Dok god uspevamo dobro srediti upale,za nekoliko dana i brzo se spustati sa kapi,tako da za 3-4 sedmice se vratimo na svaki drugi dan,cekamo ovako.Nadamo se jenjavanju i sta drugo da ti kazem.Kod nas samo andj.dobija humriu i to iz donacija,koja malo ima malo nema,tako da je sve traljavo i ne mozes se u to pouzdati,dok god ih se ne bude pocela siroko upotrebljvati.Reumatolozi prebacuju vruc krompir oftalmolozima,ovima drugima ne pada na pamet uvoditi tako nesto deci,bar ne sami,tako da niko nece da se bakce sa decom.

Ako bude sve ok,mozda povedem A.za Tursku,da uradimo jos jednom flare posle skoro 2g,pa cemo znati...ako su vrednosti i dalje male znaci da se ta hematookularna barijera tokom vremena nije narusila ireverzibilno,a ako budu vece-mislicemo sta cemo.I volela bi da je prof T.vidi jso jednom,posle 2g,da cujem njeno misljenje kako joj se cini.

Da se A.navikla na sterodine kapi,sve je moguce,ali na njene uveitise i dalje one deluju..znaci na minimumu se odrzavamo veliku vecinu vremena,sa min oralnom dozom pronisona takodje,tako da sve u paketu kod nje i dalje "pali".
Za ne daj BOZE moze se dizati oralni pronison u epozodama,sto sam srecna da nam nije trebalo.

Mare,tvoja sestra mi je primer na koga pomislim kad god mi je frka,primer da zaista neko "preraste" ovo cudo a da i dalje dobro vidi.

Sto se dr F.tice,iako mu dosta stvari verujem,ipak mi je preagresivan i mislim da redom sopa bioloske i kome treba i kome ne treba.Moze mu se,oni su bogata zemlja,odobravaju im osiguravajuce kuce takvo lecenje i to je to.Kad ta deca budu porasli u odrasle ljude,mozda ce mu biti zahvalni na ocuivanom vidu,ali on nece biti medju njima tj ziv,ako neko do njih bude imao neku nuspojavu,niti ce biti kriv.Inace on je izjavio da se psole 850 ukapanih koriko kapi,katarakta javlja u 50% slucajeva,a mi smo A.ukapali bar par hiljada i nema je jos...tako da sve uzimam sa rezervom,i verujem dr Anki.Moram tako!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-12-2010 10:07  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ima li ikoji drugi lijek za uveitise osim MTX-a i onog Imurana, a da nije biološki?
Mene najviše muči kod tvoje a. da li ona uzalud dobija taj MTX, možda bi joj godila bilo kakva promjena lijeka.
Nekako mi se izgleda da bi isto bilo i bez MTX-a kad idete svakih 7 dana pa lovite upalu na početku. Sistemska terapija se daje kod uveitisa da bi se mogla skinuti s kapi, a ako to ne može, ima li koristi. Opet možda jako pomaže za zglobove, ma ne znam. Jel komentira anka MTX, misli li da pomaže? Koliko se dugo smije MTX davati u kontinuitetu, kolika je ono kumulativna doza, sjećaš li se?

Nekako kako vam je pomoglo ispiranje oka za konjuktivitis, možda i to nije loše raditi jednom tjedno npr, šta misliš??
Jel ona inače trlja oči, pa možda unosi nešto?

Inače sam za kortiko pročitala da je do 3 kapi dnevno puuuuno manje opasno za kataraktu od više kapi..Osim toga kao nekad djeca trajno dobijaju svaki drugi dan po kap.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-12-2010 11:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,imaju i drugi imunosupresivi,za koje ne postoji skoro pa nikakva studija za JIA uveitise, tako da se njihov pozitivan ucinak ne zna.Moze se probati,mada videla sam da niko ne veruje u njih,ni dr P.,ni u Turskoj Kasapcopur pa ni sama dr Tutkun.
Elem,kod tako male dece nose rizike takodje od nuspojava, pa cak i dijabetesa..nemam nameru da isprobavam,MTX je najsigurniji i za njega je dokazano da deluje na jia uveitis. E sad sto ne smiruje potpuno uveitis kod A.to je ona grupa dece kod kojih ne dolazi do totalne remisije,o no 2g bez ijedne upale, ali smanjuje ucestalost i velicinu napada.Ja mislim da u tom smislu pomaze i A.

DR A.ne da ni slucajno da se MTX pipne,kaze da on kod nje pravi blazi oblik,s obzirom da je ona jako mala dobila,da je u svim onim parametrima da je prognoza i za ocekivati bilo da ima najozbiljniju formu.

Kad sam svojevremeno pisala raznim reumatolozima,vecina njih mi je na nasu terapiju odgovorila,kao pa ona ima najmanju mogucu kombinaciju lekova,sta se brinete?!
Tako da onda mozes msiliti sta druga deca zbog ove proklestine dobijaju,po 2 ili 3 imunosupresiva odjednom.Sem toga,kad dobijas bioloski,niko te nece skinuti sa MTX,tako da sleduje zajedno,sto mi ne pada napamet. Ona dobro tolerise,za sada,cak i ovu dozu,koja je sad nesto oko 18mg/m2 jer je i ona malo porasla,tako da cutim i sedim ovako i molim BOGA da sto duze hvatamo male upale i saniramo ih za par dana.

Sustina je odlazak ovako cesto kod oftalmologa,t o sam na svom licnom primeru sigurna,tako da svaki put kad nesto zapocne,uhvatimo na vreme (kao da na brani koja pregradjuje reku imas malu rupicu i zapusis je odmah,dok nije nastala veca,pa velika pa najveca)i tada upotrebimo vecu kolicinu kapi,ali kazem ti ocekujem vec u petak ako bude sve ok,skidanje na 6x,pa negde sledece srede na 4x i vrlo brzo nakon 2 sedmice da se vratimo na tih 3x ili 2x,ako bude sve po planu.Da znam da ce biti ovakvi napadi,svaka 3 meseca,pa jos ovako blag,potpisala bih odmah da se sa tim borimo,ali se bojim cescih.
Ona Finkinja uveitolog,kojoj sam pisla reedovno,vrlo slicno leci,iako ima naravno pristup bioloskim.I sama cuva bioloske za najozbiljnije pacijente,kojima ne deluju ni kortiko kapi ni bilo koji imunosupresiv.Tek onda ih daje.Ona mi je vise puta ponovila da imamo dobrog lekara,da se slaze sa svim i da guramo tako. A ona je u Evropi najiskusnija sa JIA uveitisima, doktorirala je svojevremeno na njima,a ima oko 60-65g starosti i oko 30g iskustva.

Kazem ti pokusacu da je odvedem jos jednom u Istanbul (iako se bojim virusa i prehlada po avionu), da proverimo flare i vidimo kako stvari stoje, on je dosta dobar parametar hronicne narusenosti te barijere, koja hoce da ostane i narusena i posle lecenja a moze i da se potpuno obnovi, kao sto se nadam da se slucaj sa nasom decom.
Prosle sedmice sam je vodila i na merenje pritiska, na nekontaktnom tonometrum, imala je 11 na levom i 10 na desnom, tako da je i to u redu. Bar da sa pritiskom nemamo problema, iako ima sinehije.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-12-2010 11:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Sto se tice duzine upotrebe MTX,poslednji put na kontroli kod dr P.sam pitala,on kaze zavisi od ociju koliko dugo cemo je drzati,on misli najmanje 3g,a i do 5 ako zatreba. Na moje pitanje oko kumulativne doze, on kaze da nema kumulativnog efekta, ono kao talozi se i pravi zbirne probleme, ako su doze vec gramske. Narocito ne kod dece koja rastu i ciji je metabolizam brzi, sve se obnavlja brzo, narocito jetra.

Dragice,koliko dugo ste vi vec na mtx,i do kada sta mislis planira dr da budete?

Vidim da su deca koja se bore sa uveitisom.,listom na mtx godinama,ona mala sa americkog foruma,koja je bila na ivici uvodjenja remicade-a,ali su se ipak malo strpili dr i sacekali, sad ima 7g i zadnjih godinu i po je mirna pod mtx,bez upale. Zato ti kazem da se nadam da ce kod nje mozda neka prekretnica biti taj predskolski period, da smo odradili svoje do tada. To je tih nekih prvih 4g najzesce borbe, koliko ja kontam, pa i verovatnoca da se prvi uveitis javi je u prvih 4g najveca.
Moja sestra koja radi na onkologiji je porazgovarala sa njihovim pedjatriskim onkolozima,oni daju takodje MTX za odrzavanje remisije kod dece obolele od leukemije, oni su se redom smejali na njenu zabrinutost, kazu da to zaista nije nista. Oni deci daju po 12g odjednom u toku lecenja raka,a A.je za sada za ove 2g i kusur, kumulativno dobila oko 1g.Nadam se da joj nece nastetiti ni u buducnosti,ali nemam bas puno izbora.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-12-2010 11:14  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Super za pritisak. Šta se radi ako padne tlak ispod normale 10, jel imaju neke kapi ili?

Znači misliš da MTX ipak pomaže da su njene upale puno slabije, onda sve ima smisla. MTX svugdje pišu da je najsigurniji u tako malim dozama.

Što morate dodatno kapati i drugo mirno oko?

Šta misliš da li i radijatori koji sad rade naveliko i isuše zrak, pogoršaju stanje oka?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 10 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011