[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)

Sada je: 27-04-2024 09:16.

Kate (uveitis od 10 2010, operacija mrene kraj 2011)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 19-10-2010 18:45  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 19-10-2010 21:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Kate djeca za pretrage HLA I ANA SE NE NARUČUJU odrasli da ali djeca ne.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 07:38  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 07:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Kate, vezano za petak i rebro mogu ti samo reći da je dr. V jako temeljit i na rebru, bez obzira kaj nije privatno. Vi se samo oboružajte strpljenjem i živcima zbog gužve, a možda čak upoznaš nekoga tamo pa možete izmjenit iskustva...

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 13:49  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Hvala dragice, rola. Baš su mi javili odozgo da ne treba najava za djecu. Treba doći od 7-9h.
Nalazi su od 12-15h (baš prilagođeno ljudima koji rade :roll: ).
A telefon za informacije radi od 12-14h :roll:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 14:12  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 22:32  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Koliko znam,normalne vrednosti pritiska,za odrasle pa i decu su od 10-21mmHg...to vazi za kontaktni i nekontaktni tonometar.Samo je razlika sto kad deca ne saradjuju,a i komotnije je i za odraslog coveka(u Turskoj u americkoj "acibadem" bolnici,samo nekontaktno mere,pa ako se ucini visok P onda idu direktnom metodom,jer se ne ukapavaju kapi i komotnije je inace),nekontaktni nema pipanja oka i nema kapi...moja A nikad nije dala direktnu metodu,kao sto je tvoja M.dala,kapi koje se ukapaju su anestetik,da ne oseti da ju je ista dotaklo po roznjaci,i nista ne boli...ja sam licno skoro merila sebi,te zute kapi mi je kapala,i posle merenje pritiska isprala(jeli tako i M.)..

Danas sam vodila A.kod ocnog,hvala Bogu i dalje mirno,konjuktivitisa jako malo,treba ispirati i dalje, tacnije nema ni crvenila veznjace nista,samo neke male vezikule se vide na biomikroskopu).Dr A.tvrdi da je adeno virus izazvao konjuktivitis,te se treba isprati da ne bi usao u duzicu i aktivirao uveitis.

Kratko sam upitala za vas,kaze da nema saznjanja o nekom uveitologu iz Hrvatske,da inace sa prostora bivse Juge nema mnogo zainteresovanih dr koji bi se blize pozabavili uveitisom,te tako decji oftalmolozi lece sve pa i uveitis.
Misli da trebate odraditi HLA tipizaciju,ali joj ni njoj nije jasno zasto raditi OCT ako je makula sjajna i lepa na oftalmoskopu.Dalje nista nije komentarisala,sem da mozete doci kad god zelite,ako zelite da je ona pogleda...

Vidleti mogu reci da se javi,sem sto ja znam sta je sa malom L.i rekla sam ti,mala je dobro od aprila prosle godine,nema nijedan napad od tada,gledala je i dr A.jednom i kaze da nema ni traga od uveitisa,da joj je duzica oba oka skroz zdrava.Oni su takodje na mtx zbog JIA,mala doza od 5mg sedmicno,te mozda i to godi da nema uveitisa.Idu na kontrole svaka 3 meseca i to je to.Ona je imala 2 napada,srecom nema sinehija,imala je bogami 3+ i precipitate,svega,dobijala je 8x dexa i atropin 3 x,to znam sigurno.Ali eto imali su srece i da nema sinehije i da se bolest nekako sama povukla.

O zubima mi nista ne pricaj,sutra opet A.vodim zubaru,opet su joj ispale bele plombe sa 4 i 5 desno i moramo ih krpiti,jer su nacete cirkularnim karijesom...videceu sta se moze,moracu i ja izgleda za to privatno,da se malo kvalitetnijim materijalima to odradi.,Ovako ne vredi...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 22:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Moja Kate,nemoj sebi prebacivati molim te sto je nisi cesce vodila,pa kad cesce zeno???Vi ste ionako isli na svaka 3 meseca,i M.je ANA -,postovali ste taj kao raspored,mada ja odavno vicem da taj raspored po meni nije ok...citala sma i nekoliko stranih radova koji govore o nuznosti korekcije tog stava americkog oftalmoloskog drustva,jer kad pocne,svasta se desi za 3 meseca,da ne govorim za 6m.

Ja nekako mislim da je najjeftinije ici ako treba tih 7g celih,na svakih 2m ili 1 m,pa sta,nista ne boli,i svakog danaa se obavljaju neki rutinski dosadno poslovi,pa ne dosadi coveku...cisto onako radi preventive,ali znam da je i administracija zdravstva takva da se ne moze toliko cesto "setati" ni dobiti uput za specijalistu...zato hvala BOGU da mi mozemo privatno,da nikog ne molim,da odem kad god ja mislim,kad god se uplasim,palim kola i tamo...i sto je zena u mom gradu,i preljubazna i dostupna i na tel i vikendom cak.

Nekako u svoj ovoj muci,to mi jako znaci,hladnocu koju sma osetila u Istanbulu (iako je i ta prof bila korektna),bojazan da li im je i koliko stalo do mog deteta,mi smo stranci,sutra cemo otici,a sve zbog zapustenosti od strane prvog dr koji nije odreagovao kako treba...vi ste znale koji dr u Zg leci uveitise,odmah dosle do njega,a ja sam preko interneta,americkog sajta,nakon 10dana saznala da postoji nasa dr u BG.Pa tamo samo adresa na bivsoj klinici sa koje je otisla u penziju,nigde broja tel,niko na toj klinici nece da vam da sadasnji kontakt..ali eto,saznali smo za 10dana i hvala BOGU da radi privatno!

Takodje znate da sam ja cak i njoj nametnula nase odlazenje 1 x sedmicno,nije ona bila za to,kao ne treba,precesto je,ali nisam dala drugacije...zamolila sam je da nam izadje u susret,da cu biti redovna jer sam uvidela da se A.i za 10dana svasta desi kad bestija pocne...tako da sada ne placamo svaki pregled,svaki drugi,nije neka cifra mesecno prevelika,i guramo tako...kod nje u ordinaciji smo kao kod kuce,A.cim udjemo pretura po casopisima,posluzi se cokoladom,zena super,pricamo sa njom i o privatnim stvarima,i ona nama i mi njoj, uvek nas uzme preko reda pa nema ni te nervoze...prezadovoljna sam sa njom,da ne cuje zlo,samo da nas izvuce iz ovoga...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 22:56  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da, tako nekako za tonometar, samo ne sjećam se da je ispirao, ali muž je stajao kod nje, pa možda i je nešto kapao kad je završio. Jako ju je pohvalio kako je to odradila, mislim da nije ni vjerovao da će uspjeti izmjeriti.

Makula...Kaže da se sve uvijek ne vidi običnim pregledom, da mu sve izgleda OK ovako, ali da mora provjeriti OCT-om zbog tog njenog pada vida, jer ako je sve OK na OCT-u, onda je ambliopija u pitanju. Ako je upala tako dugo trajala, vjerojatno je isforsirala lijevo oko.
Hvala što si pitala dr a., srce si.

Ah te plombe, svima ispadaju, živi užas. Raspitaj se kod vas za taj "Healozone" za lječenje karijesa (bez brušenja).

HLA tipizaciju ćemo svakako napraviti, a bome ćemo i nas dvoje jednom da vidimo što nosimo genima.

Kako se radi to ispiranje, obično kapanje ili?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 23:06  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da stvarno super da si našla tu dr. a, pa da je bar lakše sve to odraditi, puno to znači, kad bar ne čekaš satima.
Da sam ja bar znala da Vuk. tamo dolazi privatno (slučajno sam iz novina saznala, iz nekog njegovog odgovora nekom pacijentu). Čak mi ni striber nije rekla (pa možda je to tek odnedavno tako)

Dr. kažu svaka 3 mjeseca kontrole jer moraju tako, pa ambulante bi bile zatrpane još više. Ali bar da kažu roditeljima odite bilo gdje na biomikroskop privatno, bar jednom u medjuvremenu.
Sad da nazoveš striber, bio bi termin slobodan tek za mjesec dana (privatno), a u klaićevoj mjesecima.
Uvijek se sjetim tebe i ideje da kupiš jedan biomikroskop za doma ;)

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 23:30  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mislis da ne bi savladale tehniku gledanja,bio bi to macji kasalj za nas...samo joj zivota ne bih dala,stavljala bih ej na gledanje svakh pola sata...

Ispiranje ide fizioloskim koliko se secam,ono kapne nekoliko puta i ispere ti to zutilo...na tuferu ti onda budu zute suze,i malo posle..da,super je M.bila kad je to uspeo odraditi,treba biti miran,mada ama bas nista se ne oseti...ipak vidis da ti se nesto priblizava oku,a taj refleks nije lako savladati a da ne trepnes...ja sam nosila ejdno 2g sociva i sama sebi stavljala,jedva sam savladala taj osecaj da guram sebi nesto u oko...ako en,imate uvek mogucnost nekontaktnog,na njemu samo vetric puhne u oko i znate koliko je(mada ne uvek bas jako precizno)...

Kakos ad sa tropicamidon,jeli zenica jednako siroka kao pre?Cudims e da je ne pece,A.vristi i sad posle 2g i kusur kapanja...
Jeli Vuk.ista rekao juce za sinehije,misli li da se mogu raskinuti i raskidaju li se trenutno(vidi li ostatke pigmenta)?
Ne mogu poverovati da se ambliopija mogla razviti,znacu upala je mogla stajati najvise 2m,a za to vreme se nije mogla razviti...milion posto nije do toga,ka se ociste svi precipitati i prestane dejstvo midrijaze vratice joj se vid.
Kako planirate dalje,znas li?kad pocinjes sa poslom a M.sa vrticem?kAKO CETE SA KAPANJEM?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-10-2010 23:57  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Isto je raširena kao i pod atropinom. On je rekao da nema sinehija da bi zjenica trebala biti za nekih 1mm šira.
Ali kao taj neosinefrine najjače širi od svega i bila je stvarno šira pod njim. Mislim da on misli da ih jedino to teoretski može razbiti.

Vidio je pigmente na leći (pitala sam ga jel ih ima, pa me gledao u čudu), ali ja ti ne vjerujem da je išta tu puklo kad je i dalje po cijeloj cirkumferenciji. Čim je pogledao rekao je " precipitata manje, jako dobro, ali sinehije se drže.. pa mrmlja nešto vide se na puno mjesta sitne". Rekao je da će još pokušati neosinefrinom i midrijacilom zajedno na rebru jer je tamo pediatrija na 10m, ali čini mi se da nije baš optimističan, kao ni ja. Kad bi nestale te sinehije nekim čudom, mislim da bi oživila ponovo bez obzira na sve ove kalvarije.

Doma sam još idući tjedan na strogom mirovanju (moš si misliti), kao da mi se ne razivije neka "kila" od uboda igle.
A onda moramo u vrtić i na posao, samo ne znam kako. Dolazit ćemo u vrtić kapati, odmah je do firme, pa je zgodno.
Ne znam, morat ćemo se nekako snaći.

tek 31.11 idemo kod dr.h (on je negdje na putevima po svijetu, japan, usa..)

Ne žali se na "tropicamid", a ni na "noclof" i one peku. Samo ih pogleda i kaže "ah to su one gadne, najviše volim maxidex kremu". Pokazala se do sada iznimno razumnom, valjda je sa 6. godina ipak sve puno lakše.
A vuk. ima baš smisla s djecom, savršeno ih motivira, nekako uljeva djeci povjerenje. Pitala me jedino zašto on kaže da ona vidi slabije, kad ona baš dobro vidi :roll:
Počela nas je pitati jel to s okom puno gore nego kad nosiš naočale...sve kuži, a nama srce puca i puca na komadiće. sve znaš nažalost :cry:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-10-2010 10:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Sve znam,nista mi ne govori...A.je iako mala imala periode kad se samosazaljeva,kao pa sto ja,pa kad cu ja prestati kapati,pa kad cu je ozdraviti???
Pa onda se nadoveze brat koji je stariji i pocne ispitivati pred njom,sto to ona mora,do kada ce to morati raditi...najteze mi je kad je vodim na mtx injekciju,tada svaki put kaze "ma ja brzo trcim,vidi kako mogu jako...ne treba mi boca,ne bole me zglobovi"...a da ti ne pricam kako ona barata terminima tipa "imam masno jastuce na ovom debelom kolenu"...sve oni znaju,meni se kidalo srce i kidalo i bilo je milion puta za ludnicu...no,nekako valjda i sam covek ima neku svoju granicu ludjenja, kad dodjes do nje,onda obavljas samo sta se mora, onako bezdusno, kao najveci neprijatelj detetu, ume to da bude i na silu,svakako...kad dodju moji,oni ti se rasplacu kad ona kuka za tropicamid,koliko pece,a ja da ih sve poizbacujem iz kuce...nemam ja vise emocija za to sve, jednako se mora nervirao se ili ne, samo pokazujes pred njima da se kidas,pa se oni malo i razmaze i svega bude, iako znam da im je svega preko glave...a znas i sama da ti je savest mirna,da si sve ucinila,da mnogi roditelji to ne bi jer im ne bi palo na pamet tako nesto (znas mene,Mekki,N.B,homeopatija,sve i svasta)

Bice to bolje, veruj iskusnom, samo da ovu upalu sanirate, pa epriodi daj Boze da ih nikad vise ni ne bude...vratice se cela porodica u normalu,samo cete strepeti ko i mi svi,do kad ne znam...valjda necemo doveka!!
Jako je vazno misljenje nekoga kao sto je dr A.,ona kaze "samo da je izlecimo", uvek me hrabri, samo da potraje i na konju smo, i takve stvari...daje mi svakodnevno primere dece koja su izlecena,tj u remisiji i kako god,upoznajem te dve devojcice koje ga zaista vise nemaju,mamy i njen I.su takodje dobar primer dobre remisije...mora se dalje,hrabro i bice sve ok...
Znam da ti delujem kao luda,kao da pricam nesto sto ni smam ne verujem, ali veruj mi da verujem...posle 2 i kusur godine ja vidim da jenjava,to me hrabri jako jako...plus da ne spominjem da je M.jedno oko,zaista je to deseta prica,samo da tako i ostane!

Bice dobro,organizovacete sve,pricuvaj malo sebe a i muza :grli:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-10-2010 13:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Drage moje potpuno vas razumijem što se tiče dječjih pitanja od kojih se srce slama. Kod nas je I sama pa tako da do polaska u školu i nije imala nekih prevelikih pitanja. Znala je da se četvrkom ide na MTX i to je bilo to. ali sad kad dođe s tjelesnog, sva tužna što drugi rade sve a ona samo pojedine vježbe :angelsad: ...

Iako se ovih dana ne javljam stalno sam na forumu i čitam kakvo je stanje s okicama vaših curica, ali jednostavno, hvala Bogu,(da pokucam u drvo) nismo još imali s tim problema pa nekako nisam najupućenija u sve,da bih dala bilo kakav savjet, ali pitanja zato uvijek imam, a čini mi se da ste upućenije nego svi oftalmolozi kod nas zajedno. Kad čitam puno toga i ne razumijem pa se pitam je li uopće obavljamo to kako treba. Mi I vodimo svaka tri mjeseca privatno, dr pogleda s aparatom koji drži u ruci (poput povećala sa svjetlom),zatim joj provjeri vid ono obično školski veća manja slova, jedno drugo oko i to je to,uvijek kaže da je u redu, i što se nje tiče ne trebamo za pola god. sljedeću kontolu,ali mi se uvijek držimo 3 mjeseca.

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-10-2010 13:55  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Mamice, važno je da dr.obavi "biomikroskopiju" oka tzv. špalt lampom iliti biomikroskopom.
Na gornjem linku vidit ćeš aparate kako izgledaju, curica nasloni glavu na aparat i onda je promatraju dok je upereno svjetlo u oko. Osim toga i tim ručnim gledaju fundus oka (očno dno), a i čitanje slova ili slova E naravno. I povremeno treba širiti zjenice prilikom pregleda da se bolje sve pogleda.

I moja je sama, pa znam što želiš reći.

Zar se ne može dogovoriti MTX subotom kad ste doma?
Koje vježbe ne smije na tjelsnom?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 44 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011