Sada je: 28-03-2024 22:57.

Cjepiva i posljedice

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 33 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 26-03-2010 10:38  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
BCG vaccine: Chronic anterior uveitis: case report
A 13-year-old girl developed chronic anterior uveitis after receiving an intradermal BCG vaccine.
The girl, who had family history of uveitis and rheumatoid arthritis, received a routine BCG vaccine [dosage not stated] and, 10 days later, reported bilateral red, aching eyes, moderately reduced vision, and photophobia. Ophthalmic examination showed visual acuities of 6/18 and 6/5 in the right and left eye, respectively. She also had significant inflammation of the anterior chamber bilaterally with keratic precipitates
Initially, the girl had a favourable outcome with treatment …
http://www.encyclopedia.com/doc/1P3-1586805171.html

Anterior uveitis following combined vaccination for measles, mumps and rubella (MMR): A report of two cases
S. M. MonowarulIslam, Hisham F.El-Sheikh and Khalid F.Tabbara
Purpose: To describe two children who developed anterior uveitis after vaccination for common childhood diseases.
Methods: A retrospective study of two Saudi patients who were seen at The Eye Center, Riyadh, Saudi Arabia.
Results: Aged 12 and 14 , respectively, the two patients developed anterior non-granulomatous uveitis 6 and 4 weeks after having the combined vaccination for measles, mumps and rubella (MMR). No other definite cause of uveitis was detected from history or from laboratory work up. Both patients responded to traditional regimens of uveitis therapy. However, they required a treatment period of several months.
Conclusion: Anterior uveitis may occur following MMR vaccination. Cases of vaccination thus require ophthalmic awareness if visual symptoms or a painful red eye develop.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 26-03-2010 10:58  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Roditelj kojemu je dijete obolilo od JIA nakon cjepiva
http://blog.dawes.co.nz/?p=983

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 12:24  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
kate je napisao/la:
Roditelj kojemu je dijete obolilo od JIA nakon cjepiva
http://blog.dawes.co.nz/?p=983


Kod nas nebi nikad priznali da cjepivo može biti povezano sa artritisom.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 13:01  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Kako ste izbjegli školsko cjepljenje pri upisu u prvi razred?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 13:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Bez problema,zamolila dr da napiše na povijest bolesti da se oDGAĐA CIJEPLJENJE zbog Mtx ,htjela sam se osigurati,
mada nije bilo potrebe.
Školska liječnica imala je puno razumjevanja i znala je sve posljedice MoPaRu-a NA MTX,i hvala bogu da je tako jer ja sam se već bila pripremila.
Tako je bilo i sa sinom kad je trebao dobiti cjepivo,odmah nam je predložila Priorix,da nemoram razdvjati djecu.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 13:15  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Kako misliš razdvajati djecu?
i priorix i moparu su jednako opasni zbog komponente rubeole (živi virus), s tim da priorix ima manje nuspojava.
Mi smo s priorixom cjepljeni na 1. rođendan.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 13:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Gle sad kad sam pročitala o ovoj 13-godišjoj curici i cjepivu,to se daje i kod nas u 6 razredu,pa me zanima,
postoji li kakva opasnost ako se izleiječe od JIA,bolesti nema.
Da nebi se vratila poslije tog cijepljenja uz nedao bog još i uveitisa.
Ili je moglo da se spriječi sobzirom da je imala predispoziciju.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 13:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
kate je napisao/la:
Kako misliš razdvajati djecu?
i priorix i moparu su jednako opasni zbog komponente rubeole (živi virus), s tim da priorix ima manje nuspojava.
Mi smo s priorixom cjepljeni na 1. rođendan.


Da Kate manje ima nuspojava zato što je pročišćeno,ali razdvajati da,ali ne da nemaju kontakta tjednima.
Mogu biti u istoj prostoriji,ali ne da pušu jedan u drugog.I dovoljno je tri četri dana ne kontarktirati.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 13:42  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
To se i ja pitam :roll:
Zato bih htjela da svatko tko je dobio JIA ili uveitis relativno brzo nakon cjepiva stavi to u potpis ovdje crvenom bojom, neka se zna.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 15:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Mi smo isto bez problema pri upisu u školu uz dogovor s pedijatrom preskočili cjepljenje, a što se tiče početka JiA i cjepiva ne znam mogu li pronaći povezanost,ali u 7 mj. 2006. je primila cjepivo H1B , a simptome artritisa smo primjetili ( iako nismo znali da je to to) krajem 10. mjeseca, da bi dijagnoza bila postavljena u 12.mjesecu 2006.

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 15:04  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jeste MMR cjepivo potpuno izbjegli ili odgodili za neku dob?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 16:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
pa iskreno ni sama ne znam, pedijatar nam rekao da pitamo dr.Bukovac je li smije primiti cjepivo, a ona rekla ne dok je na MTX. A kako je kod I došlo do popgoršanja nakon smanjivanja MTX i on ponovno vraćen na svaki tjedan, uzimat će ga vjerojatno još dugo tako da i od cjepiva neće ništa biti uskoro, a možda će ga i potpuno preskočiti.

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 16:51  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ja sam ta koja je ubedjena da je kod mog deteta prica krenula sa MMR vakcinom...i da,nisam vakcinisala ni starije dete sad kad je trebalo da podje u skolu...jednostavno sam rekla da ne zelim,da se odlozi(do kad nismo odredili),ali ako se do pre par godina revakcinacija vrsila tek sa 12g prvi put posle te koja je bila sa godinu dana,pa toj deci nista nije falilo,nece ni mom sinu.On nije opasan po kolektiv jer je vecina dece vakcinisana,pa nea straha od izbijanja neke epidemije,a takodje u svojoj cirkulaciji ima antitela od prve vakcine,kazu da su tu 10godina.

Za A.tek mi nece padati na pamet ikada da je vakcinisem,daj Boze da do skole potpuno ozdravi,nema te sile koja bi me naterala da joj to ubrizgam,jednom sam pogresila :roll:

I da napomenem,koliko god je pedijatrica u domu zdravlja delila moje misljenje oko svega toga,ipak sam ja morala na kartonu njegovom potpisati da sam PROTIV
Tako da sad kad je presao na skolsko odeljenje,videcu sta ce povodom toga reci skolski pedijatar (jos nismo bili nismo se ni upoznali).
Ali ako ne bude htela da saradjuje,zamenicu je,vakcinisati ga necu,bar ne do 12g. :cuss:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 16:52  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mamice,koliko tvoja curica dobija MTX u mg?
I kako je to bilo kad ste poceli(koliko) i na koliko vremena su joj povecavali(dete raste..)?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-11-2010 16:55  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Da dodam jos za sve koji nisu u toku,da sam ja insistirala da moj sin osim DT koja je neziva vakcina i koju je primio,polio komponentu dobije zasebno u obliku nezive INOVAX vakcine,a ne polio zivu ona koja se pije oralno,bar je tako kod nas.Znaci primio je DT+inovax pre skole,u 2 bockanja a MMR nije uopste..jos jednom to mi je zdravo dete koje nema JIA ali kako djavo ne spava a oni ne znaju gen.predispozicije,koga zmija ujede...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 33 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 28 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011