Sada je: 28-03-2024 15:12.

infliximab

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 69 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 13-02-2011 20:34  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Marija, jel samo jedno oko bilo ili oba? Znači 3 tjedna je bio na 4x, a onda još neko vrijeme sa smanjenom terapijom? Kad ste potpuno ukinuli kapi, jel se sjećaš?

Držim fige da i zglobove brzo sredite. Možda je stanje privremeno zbog gripe,pa na idućoj kontroli kod H bude sve bolje.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-02-2011 18:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
bilo je jedno oko ali smo i mast i kapi stavljali u oba...znaci sve skupa smo stavljali i mast i kapi 5 tjedana...3 tjedna 4x..pa 2 tjedna 3x dnevno...a mast svo vrijeme 2x..znaci svih 5 tjedana ujutro i uvece..

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-02-2011 21:00  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Znači nakon 3x dnevno kapi, prekidate terapiju bez spuštanja na 2x dnevno?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-02-2011 22:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
da

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 00:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ako su ti negde nalazi uveisa pri ruci,mozes li nam molim te prepisati sta je dr Striber napisala tacno,onda kad je otkrila uveitis..znam da ti ne znaci puno ali mozda nama nesto vise kaze o svemu tome,cisto da uporedimo..jeste li stavljali neke kapi za sirenje zenica u to vreme lecenja uveitisa?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 10:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
nije nam dala kapi za sirenje zjenica...
pise ovako
BIOMIKROSKOPSKI NALAZ
OU prednji očni segment uredan
FUNDUS
OU u staklastom tijelu diskretni opacitati, retina b.o.
DIJAGNOZA uveitis post inc.
TERAPIJA sol maxidex 4x o.u. ung maxidex 2x o.u.
PREPORUKA kontrola za tjedan dana

TO JE BILO 05.10.

A ONDA 12.10.

OU prednji segment uredan
FUNDUS
OU opacitati znatno smanjeni
DIJAGNOZA uveitis o.u.
TERApIJA sol maxidex 4x ung maxidex 2x
PREPORUKA za 14 dana

koja je razlika u dijagnozi uveitis post inc i uveitis o.u?

sad je dijagnoza st post uveitidem i takva je od 23.11.

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 18:18  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
E ovo mi je totalno iznenađenje. Imali ste kao stražnji uveitis po njoj (uveitis posterior) po dijagnozi koju je napisala prvi put. Al staklovina (vitreus) je između leće i mrežnice, pa zar to nije intermedijalni uveitis, mraconicus ???

JIA obično prati prednji uveitis (anterior), jedino kad se iskomplicira ide dalje na stražnji segment, koliko znam.

Šta je rekao Harjaček na to? Jel tražio dodatne pretrage zbog stražnjeg uvetisa, npr. tipa HLA tipizacije?

Mraonicus će ti bolje znati..

Jesi proučila sve za Remicade, dozu i ostalo?

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 19:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Marija,ja ne bih rekla da je zadnji uveitis ejr je imao retina b.o sto znaci uredan nalaz nazad,on je verovatno imao srednji uveitis(uveitis intermedijalis),gde upala zahvata srednji deo sudovnjace i daje upravo OPACITATE u staklastom telu.Opet nije mi jasno sta je davala kapi,jer je pounato da kapi niti mast ne deluju iza sociva,samo inejkcije u oko tu dolaze u obzir.
U svakom slucaju,da ne pricamo napamet,moj ti je savet,posto nije naivno,da se ipak vi lepo prebacite na dr Vukojevica,koji elci bas uveitise,i on ce zbnati sta dalje,koji e tacno i koliko i sta treba uraditi od analiza.
Jeli on imao nekih smetnji u vidu,jeli prijavljivao te opacitate da ih vidi(kao musice letece)?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 19:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Marija,po meni on aje prvo napisala kao zadnji uveitis(uveitis posterior) a onda videla nakon nedelju dana da se smiruje i napisala samo uveitis o.u-sto znaci samo uveitis na oba oka(o.u je na oba oka),bez da ga je definisala koji je bio,jer ni sama ne zna..100%..zadnji nije bio jer je retina b.o-znaci da je zadnji deo oka,mreznjaca ili retina ok,a to ejdno drugo iskljucuje..kod zadnjeg uveitisa nije nikad retina b.o..mozda on ima opacitate od kratkovidosti,ja ih imam nekoliko(letecih musica)...te kapi i mast sto ste kapali je bilo za dzabe,po meni,opet ti naglasavam nisam dr,ali znam dosta o tome..da su opacitati upalne prirode,mogli ste ih skinuti samo pronison tabletama ili injekcijama kortikosteroida u oko..kapi i mast su za prednji segment i ne dopiru nazad iza sociva(to je kao neka vrsta granice)...pokusaj naci semu oka,pa sama sebi razjasniti,tako sam ja

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 22:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
sad ste me istrasile....sad mi vise nista nije jasno...pa meni su sve dr u dubrovniku rekle da se uveitis pojavljuje na straznjem dijelu oka i koliko sam ja shvatila kroz svo ovo vrijeme...na prednjem oku se pojavljuje rijetko a na straznjem cesto....nista mi vise nije jasno...pa valjda striber zna sto radi? i posla sam kod nje jer sam na ovom siteu vidila preporuke za nju? nisam valjda pogrijesila?

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 22:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
nije spominjao musice nego samo je skidao naocale i govorio da mu je bolje bez njih...dr h nije nista rekao na uveitis...nego samo da pitamo striber kad se mozemo skidat s mtx-a....sad vise ne znam nista...skroz sam zbunjena...

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 22:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
koliko sam ja nju shvatila to i jest bilo na straznjem dijelu oka...a ona je rekla da se moze pojaviti i na prednjem...

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 22:23  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2009 20:29
Postovi: 40
Lokacija: Dubrovnik
i to mi se uklapalo i u ove price iz dubrovnika...a rekla je da mu je prvi put smetalo svijetlo koje mu je uperila u oci a da mu sad to vise ne smeta..

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 22:39  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Marija, JIA obično prati ili kronični (asimptomaski) ili akutni (s crvenilom) prednji uveitis.
dr. Striber nije specijalist za uveitise, nego strabolog, ali liječi igrom prilika i uveitise kod djece (radi i u Klaićevoj), tako da nisi ništa pogriješila, samo te Mraonicus savjetuje da bi bilo dobro da ga i Vukojević jednom pogleda i da mišljenje (sama dr. Striber neke pacijente uputi njemu, npr. ako se uveitis ne smiruje). Nemaš se nikakvog razloga zabrinjavati, uveitis ste vrlo brzo i uspješno sredili, to je najvažnije i najbitnije. Inače, Vukojević je isto u Exacti svaki drugi utorak popodne od 16h.

To smetanje svjetla je fotofobija. I mi smo to imali na prvom pregledu.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2011 23:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ono sto ti zelim reci je da ovaj oblik koji ide sa JIA je prednji uveitis,i to je ta biomikroskopija prednje sobice ili kako je vec napisala,da je u redu.E tu se kod nase dece vide upalne celije koje plutaju u ocnoj vodici(tyndall) i u zavisnosti koliko ih ima se gradira od 1+ do 4+.Kod tvog sina je prednja sobica bila cista znaci nije rpednji uveitis.Po onome sto pises,a koliko sam ja citala,ti opacitati su iza sociva,u srednjem delu oka koje se zove staklasto telo i mogu biti i kod prednjeg uveitisa nekad(retko) i ostati iza upale,koja se mozda nekada sama smiri(isto retko).Znaci ako ona nije napred nista videla,a opacitate jeste verovatno je uveitis srednji i to je ustvari upala cilijarnog tela i to njegovog zadnjeg dela.Toliko ja znam.Da je zadnji bile bi promene na retini tj mreznjaci i hvala BOGU da nije zadnji,on se najteze leci.Po tezini najmanje tezak je prednji,pa srednji pa zadnji uveitis najtezi za lecenje.E sad kako je bilo ejdno oko,i ti opacitati,rekla bih da je srednji ali te zato i savetujem da se uputite kod dr Vuk.ili odete u tu istu ordinaciju utorkom kad radi,da on to razresi.
VERUJ MI DA MI NIJE NAMERA UPLASITI TE,SAMO MISLIM DA UVEITISE TREBA DA LECE UVEITOLOZI A NE OBICNI OFTALMOLOZI ILI NEKE DRUGE SUBSPECIJALNOSTI.
NO,kako je napisala da trebate kapi i mast,valjda misli ad je to ostatak prednjeg..nalaz joj je konfuzan!
Opet se ogradjujem ejr ja nisma dr,mislim da mozda pitas ili nju da ti razjasni ili jos jedno misljenje potrazis.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 69 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 6 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011