Sada je: 29-03-2024 00:47.

Metotrexat MTX - 2. linija lijekova

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 110 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 01-07-2011 19:55  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Jako mi je drago zbog vas, neka samo tako ostane! Hvala Bogu!
Da li je rađen uzv prije ukidanja mtx-a?

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-07-2011 21:47  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Svaka čast Dragice!! :dumdum: :dumdum: :dumdum:
Veselimo se s vama, a artritisu IŠ IŠ , zabranjen ulaz!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-07-2011 14:41  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Maja je napisao/la:
Jako mi je drago zbog vas, neka samo tako ostane! Hvala Bogu!
Da li je rađen uzv prije ukidanja mtx-a?


Hvala cure,Maja nije rađen UZV,
koliko je to dobro ili loše neznam,znam samo da je ona dobro i da nema nikakvih upala.Bogu hvala
i nebi dalje kopala ni tražila.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-07-2011 08:55  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
:bravo: :bravo: Dragice uživajte :bravo:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-04-2012 07:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Dragice kako je tvoja curica? Da li još idete na kontrole?

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-05-2012 20:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Mene je prijava na forum ZDZ izmučila za poludit,jedva se uspjela prijavit.Maja oprosti što si čekala dugo odgovor.
Moja kćer je dobro bez MTX-a dan po dan i idemo,imala je neke upale grla u siječnju i vuklo se dugo,sumamed,sinersul ništa nije pomoglo,gubila je na kilaži,malasala postala.Ludila sam,zglobovi su bili mirrni,ali žalila se ponekad,da je boli rame,lakat,koljeno,ali sve bez otoka i ukočenosti,krvna slika savršenaOnda sam već počela pucat,dr je rekla da napravimo AST-o koji je bio 450,a RI je do 150.Sumnja na streptokok,nalaz brisa grla odmah napravljen i potvrđen je streptokok,uveden silapen i još jednokratno injekcija Extencilina.Sad se počela žaliti da nevidi i da joj je mutno pred očima,odmah sam danas reagrirala i sutra je na očnom pregledu na Rebru,nadam se da nije ništa strašno,a možda je reakcija na pencilin,inače ima super vid.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-05-2012 09:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Ma mislim stalno nas nešta Dragice gnjavi tako je kod svih, a budu oni to sve prebrodili, (nama je stalno taj streptokok - kliconoša smo u nosu)
mi smo jučer bili na kontroli i bilo je svakakvih prijedloga od toga da ukidamo terapiju MTx-a i da vršimo stalne kontrole UZV-a, pa smo došli do toga da ćemo napraviti još jednu punkciju oba koljena i završit sa svime time, jer kako i doktor kaže svi oni drugačije reagiraju i svaki je pod nekim drugim stanjem. Netko mu se više nikad ne vrati a netko nakon nekog vremena opet ima problema, pa ti znaj i misli i živi u strahu.
Javi nam kako je prošao pregled za okice. Pozdrav!

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-05-2012 08:39  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Okice su zdrave,nema ništa što bi joj izazvalo mutan vid,vidi predobro,nema uveitisa,nema nikakvih upala.
Od čega je zamutio se vid,ja držim da je od Extencilina,a veli očni da nevvjeruje,može biti reakcija na pencilin nemam pojma.Sad joj je malo bistrije ali još nije to to.Pa budi pametan.Majo što misli po završiti stim,da nemorate više dolaziti,jer moja kćer je samo na Movalisu ali još ide svaka dva mjeseca na kontrole.I vjeruj mi da mi je lakše kad znam da je pod kontrolom,Sa tim JIA se nikad nezna.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-05-2012 13:42  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Doktor je rekao da bi ga skinu sa MTX-a al da ćemo se stalno kontrolirati, kaže doktor viđat čemo se sa vremena na vrijeme, i meni je tako puno bolje, bit ću sigurnija kad napravi uzv svakih par mjeseci jer ako bi mu se pogoršalo nedaj Bože opet kroz neko vrijeme opet ćemo tražit Enbrel, jer po njegovom MTX šta je učinio u ovih 1,5g kaže da neće više ništa od njega očekivati, samo Enbrel ako bi išta trebalo!
Super za okice!!!! Koliko inače često kontrolirate vid?

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-05-2012 15:13  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Kod očnog idemo svakih 4 do 6 mjeseci,dobro kažeš da si sigurnija kad su povremeno kontrole,jer ja neznam da nedođem da je dr pogleda,mislim da bih sama došla.Jer još su to djeca mala i sve što se da izliječit bolje.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-01-2013 09:59  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 07-01-2013 14:29
Postovi: 22
Lokacija: Slavonija
Moja Rosa redovno pije Methotrexate tabletice,
prije tjedan dana pojavio joj se edem ,kao natečeno,ispod mekano na dodir ,na glavi.
Čudno je to sve skupa što je to na glavi,odmah sam otišla kod opće prakse ,doktorica je pregledala i misli da nije ništa posebno,osim nuspojava na taj njen lijek koji uzima.
Tražila sam uputnicu za daljnju pretragu,zatim idemo kod pedijatra vadimo sve osnovne nalaze sve je u redu,samo opet pedijatrica ne zna zašto i zbog čega edem na glavi,
zatim odlazimo kirurgu koji je pregleda i kaže da ni on ne zna,osim isto što sumnja na nuspojavu od MTX...
Sad joj se otok malo smanjio,ne boli sada (u početku je malo boljelo na dodir)
udarac nije, jer bi bilo drugih promjena (boja kože itd...)
nitko ništa ne zna...
Da li je netko imao ili zna za nešto slično,da li je moguće da je nuspojava od lijeka?
:(
Idući mjeses idemo na kontrolu kod naše doktorice,isto sam i nju obavjestila ali misli da nije nuspojava od ljeka....neki misle da je,neki misle da nije...šta ja da mislim... :cry:

_________________
Rosa 2007
JIA u mirnoj fazi
blagi suprapatelarni otok desnog koljena
blaga hipertrofijasiovije i prošireni zglobni prostor PD 1/3
frdno nalaz uredan
Methotrexate 3 tbl 1x tjedno uz Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-01-2013 13:33  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Rosa nismo imali edem,niti nešto slično.Neznam nemogu se sjetiti da na uputstvu za MTX piše da su edemi
nuspojava lijeka.
Da nije se možda ipak negdje udarila a da je zaboravila na to,ipak su sjeca danas živahna,ali svaka čast što si odmah reagirala.
Uzima li još nešto osim MTX i folacina,neke vitamine ili tak.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-01-2013 14:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 07-01-2013 14:29
Postovi: 22
Lokacija: Slavonija
dragica1 je napisao/la:
Rosa nismo imali edem,niti nešto slično.Neznam nemogu se sjetiti da na uputstvu za MTX piše da su edemi
nuspojava lijeka.
Da nije se možda ipak negdje udarila a da je zaboravila na to,ipak su sjeca danas živahna,ali svaka čast što si odmah reagirala.
Uzima li još nešto osim MTX i folacina,neke vitamine ili tak.


ništa drugo osim ta dva lijeka, možda se lupila,skače i vrlo je živahna jer ima društvo (bracu i seke), napomenula je opće prakse doktorica da se nije možda negdje lupila,pa smo držali oblog jer da bi trebalo splasnuti...ali eto još uvjek je edem na glavi...kaže da se malo udarila od stranicu kreveta,ali baš toliko dugo da joj je tako...nekako mi to čudno...svakako će doktorica pregledat kad dođemo na kontrolu jer ja odmah i sve pitam...

_________________
Rosa 2007
JIA u mirnoj fazi
blagi suprapatelarni otok desnog koljena
blaga hipertrofijasiovije i prošireni zglobni prostor PD 1/3
frdno nalaz uredan
Methotrexate 3 tbl 1x tjedno uz Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 08-01-2013 16:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Gle najbolje je da se mi nadamo da je negdje ipak primljen udarac i da nije ništa strašno.
A za ekipu,i kod mene je četvero djece,i neznam ponekad se pitam kako se ne polome koliko su aktivni.
A valjda ih i bog čuva,jer druigačiej neznam što bi bilo.
Spomeni ti ipak dr Vidović da ona to pogleda,iako su je već svi pogledali,onda se nadat,da kako došlo tako otišlo. :mig:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-01-2013 09:28  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
bok da se javim.mi obavili alergologa ali kašalj nakarju nije od alergija niti od čega drugog već od lijeka mtxa. samo me muči što je kašalj bio prisutan i kod arave. ukinut nam je flixotide al ja joj još dajem dok se čujem s harjacekom da vidim šta dalje.tako me strah. kod arave nisam ništa posebno primjetila osim dosta modrica oko lakta i nogu,da li to može biti od lijeka. mi smo kod mtxa imali i proljev krv u stolici trnjenje desne ruke,kašalj,ma svašta....ne znam šta sada. a vidim da arava bas nije namjenjena kod juvenilnog


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 110 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 6 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011