Sada je: 28-03-2024 12:54.

Mraonicus (poli+ uveitis od ljeta 2008)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 139 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 22-03-2010 23:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Naravno,reakcije su bile dva dana pre njegovog povratka tipa"ne dam ti da ides","kad ce tata uvek biti sa nama?",pa mahanje avionu koji prelece iznad nasih zgrada"cao tata,kupi mi lutku i dodji brzo"...da nisam vec iskaljena,plakala bih...ovako ja sam stara čekalica pa me to više ne dotiče toliko,mada deca pate...

Uz put,kod Nade smo sad u subotu bili i užasno je A.plakala,nije joj dala da joj stavi ruke na oči,ja pripisivala tome da je umorna ali ko zna...možda joj nije prijalo,sve je vikala"boli me,boli me" a gaza je skroz bila mokra kad smo je skinuli sa njenih ociju i A.oznojana...bojim se da tad nismo sve ovo i pokrenuli...lupam,ali svasta mi prolazi kroz glavu,kao onda za zub

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-03-2010 23:27  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
E ženo, šta ti sve nosiš na glavi.
Za to kod Nade, a i inače...nemoj a. ništa na silu raditi, ako se jako buni, nemoj. Kažem ti njena inteligencija je zapanjujuća.
Znam na šta misliš, ne vjerujem.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-03-2010 08:41  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
e moja mraonicus baš si u gabuli
ne bih ti bila u koži
moja L. je bila davno na kontroli u očiju i dr ( koji nije ni blizu stručnjak za uveitis, za ostalo ne znam) kaže kontrola za 1 god, kad nisam u nesvijest pala
nama je najbliži dječji oftalmolog u osijeku ali ni njih dvoje nisu stručnjaci za uveitis, a i čeka se kod njih više od mjesec dana
odlučila sam čim rodim zakazat ću termin pa kad dođemo na red... svaki put kad vidim da pišeš o svojoj A. smrznem se jer se moja cura ne tuži na oči,ali mi je to stalno na pameti, sve je "normalno" koliko ja to mogu primjetiti, ali si ne bi oprostila da zbog mog nemara bude nešto na okicama
zato tebi svaka čast, trebala bi se baviti samo uveitisom u životu koliko znaš o njemu i liječenju istog, vjerojatno i od nekih liječnika...
svaka ti čast
a za muža... ne znam što bih ti rekla, i moj je dok su djeca bila mala radio daleko od nas i bilo je svakako, ali eto u to doba moja cura nije bila bolesna
sada kako nema posla čak razmišlja da bi išao u Libiju raditi za neku našu firmu, zamisli to....
bit će kako bude
znaš kako kažu Bog ti da tereta za nositi samo onoliko koliko možeš podnijeti ( ili tako nešto )...
mislim na te i tvoju djevojčicu i držite se... :dumdum:

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-03-2010 09:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Šta misliš mraonicus dali će biti bolje kad M bude išao u školu? Mislim vezano za darivanje virusa,ipak nekako kad su vrtiću i budu duže a i uvjek su nekako svi šmrkavi.
Imali kod vas boravak,i hoće li M ostajati u boravku ako ga ima?

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-03-2010 22:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Nije on ni u vrtocu dugo,svega oko 3 i po sata,do pola 12-12 se vrati,ali dzabe,svi su zbijeni u maloj ucionici,on nije isao ni sam poslednjih godinu dana zbog Anje pa sad preboljeva sve kao početnik!
ne znam,videcemo,ali definitivno nam donosi svasta,ja sam mrtva bolesna,sinusi me ubise i kasljem opasno.A.danas na kontroli pre mtx,isto se kao cuje na plucima kao blag bronhitis,nista joj nisu ukljucili jer je vadila krv iz prsta,kr.slika mirna.Posle kod očnog hvala Bogu i oči mirne,spustila kapi na 4x1,sad ce se trebati skinuti sa kapi da se oci ne povrate

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-03-2010 10:53  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Baci pogled na USA forum. Ima jedna djevojčica 7 god sa stažom uveitisa 4,5 godina.
Isto MTX i steroidne kapi svaki drugi dan.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 05-04-2010 23:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Evo mi i danas išli na očni pregled,sve mirno,ostajemo jos 7 dana an 4x1 kapi,pa ce ako bude sve ok poceti polako spustati...sve jovo nanovo,taman se skinemo bar malo neko vreme sa kapi,tj proredimo ih,a opet upala naidje...bojim se steroidne katarakte ali šta cemo,moramo slusati i kapati ako tako mora...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 13:51  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
mraonicus, samo hrabro, držite se!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 20:54  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-03-2010 20:45
Postovi: 69
Mraonicus, moja podrška i divljenje!

_________________
Curica 2005.
11/2009 - prva sumnja na JIA
02/2010 - uveden Movalis
07/2010 - neuspjelo skidanje s Movalisa
trenutno: stabilno, kontrole svaka 2 mj kod dr. Tambić-Bukovac


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-04-2010 21:09  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Puno ste postigli stim što slušate,svaka čast.
Puno ih odustane,misleć ma nije to ništa.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 07-04-2010 14:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 29-12-2009 13:03
Postovi: 13
Draga Mraonicus,
tako mi je zao sto sam bila odsutna ovih par mjeseci i nisam znala kroz sta prolazite. Ovo pitanje vezanosti za tatu moze zaista biti uzrok ponovne upale. Naime, nama su rekli na kontroli da svaki jaci osjecaj - da li da bude nesto tuzna, previse sretna ... ili mozda kontrolni u skoli... moze izazvati povratak upale, sto nije nuzno, ali da se ne iznenadimo. Narocito u proljece i jesen. Preporucili su nam (iako nisu pristalice) da joj u to vrijeme dajemo neke vitamine ... za jaci imunitet.

Mislim na vas, samo hrabro , pusa


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-04-2010 21:11  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Mi obavili ocnu kontrolu juce,A.mirna oba oka ali nisam sigurna da najbolje vidi...kapi spustene na 3x1 svaki drugi dan,nema uvece kapi za sirenje zenica vise,sto je meni jako neobicno(imali smo ih skoro 2g)...
Što se tice vida,A.je mala pa ne saradjuje bas najbolje a i dosadilo detetu vise...u Istanbulu su imali onaj optotip sa E,cim smo je naucili proverili vid(pre godinu dana)...videla 0,8 na oba oka sto je bilo super...Dosli ovde,nasa profesorka ima onu tablicu sa brojevima(svetle polja koja naizmenice ukljucuje) 4 7 1 0 i kombinacija istih...taman je naucili,ali nezgodno je sto se gleda u ogledalu,da bi bila prava udaljenost...znaci ona sedi na stolici i gleda u ogledalo ispred sebe,a tabla sa brojevima se oslikava u ogledalu i tu pogadja sta dr pokaze..sto njoj skrece paznju jer joj zena pokazuje iza ledja a ona gleda napred,non stop se osvrce da vidi nazad gde dr pokazuje...nema strpljenja i dok dodjemo do reda sa 0,8 ili 0,9 ona pocinje da place...treba da se skoncentrise da gleda jednim okom(drugo poklapamo dlanom ruke pa je i to nervira)i tako na kraju mi ne mozemo znati vidi li ili ne... vodila je danas i na Institut gde imaju one table sa crtezima,tu desnim okom videla do 0,8(toliko i ima) a levim do 0,6 i neke slike pogodila sa 0,8 reda a neke ne..sve u svemu zakljucak da sa levim vidi 0,6...ja ocajna,jeli moguce da slabije vidi nego pre ili su zaista toliko razlicite te tablice da covek nije miran nikada!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-04-2010 09:43  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ja mislim da je to što je iznervirana i izmaltretirana.
pusti je do idućeg pregleda, ne provjeravaj ništa, da odmori od svega.
I ti isto odmori od toga. Vidjet ćeš da će idući put biti bolje.

Drugi roditelji, javite se koliko ste imali vid na pregledima. Mi smo u anjinoj dobi imali 0,9.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-04-2010 13:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ceo cirkus sa proverom vida...tablice tj optotipovi za decu,sa crtezima smo uzeli primerak na a4 formatu i doneli kuci...stavlja se na udaljenost od 3m(nisam sigurna da tamo na Institutu nije bilo na 4-5m)...ja ga zalepim na vrata i izmerim 3m i postavim Anji stolicu,ona sedne i sve procita do najsitnijeg reda koji je 0,8(ne postoji sitnije jer se smatra da deca u tom periodu koja citaju slike a ne slova i max vide toliko).Pomerim stolicu jos dalje na oko 4,5m i sedne i opet sve procita.
Sta je u pitanju,jeste iznervirana,uplasena od toga sta ja ocekujem i slicno,valjda tek u kucnoj atmosferi se opusti,zezamo se i kao lupetam ja da ja ne vidim,pa za krevet kazem autio a ona umire od smeha...videcu,ponovicu jos engde sa E a kod Anke cu poneti taj papir sa slikama da i ona pogleda...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-04-2010 13:39  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
ti si ko u crtiću, da nije to što je, pukla bi od smjeha

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 139 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 13 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011