Sada je: 29-03-2024 00:59.

Očne kontrole - postroj se!

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 272 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 12-12-2010 09:29  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Mraonicus :bravo: !

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 15:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Nije dugo trajala nasa radost zbog sanirane upale na levom oku,nakon jakog virusda koji je A.imala zadnjih 10tak dana,danas na kontroli upala na oba oka,tyndall 2+ na levom i 1+ na desnom.I opet kapi kapi kapi...na elvom mnogo(kortiko kapi na 5min u satu i 6x dnevno a na desnom 6x i uniclofen 4x u danu).
Lagano ludim od ovog i samo mogu da kazem ne daj BOZE nikom ovo!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 16:33  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Iš iš prokleti uveitis, majku mu njegovu.
Mraonicus, kakvu je terapiju imala kad ste to otkrili, jel svaki drugi dan?

Kod nas danas na kontroli bez bitnih promjena, manje precipitata, 2-3 stanice, tyndall između 0 i 1. Ukinuo mast. Rekao je da na kataraktu zaboravimo sada.
Čovjek je izašao iz operacijske sale na 5 minuta do nas i natrag odmah nekud dalje, miran, staložen ljubazan...

Prije puta sjetih se tvoje turske i pada na glavu, ja skoro 40, tresla sam se non stop cijeli dan (sama sam kriva, nisam dobro osušila kosu uspavljivajući m.), a mala pala na sanjkanju čim je izašla s tatom, šljiva na licu ispod bolesnog oka, ali su je spasile skijaške naočale, ali otišli smo ipak na put i bilo je predivno, raj na zemlji, nadam se da samo da sad nismo opet u paklu.

Tamo u toj kući gdje sam bila neka knjiga o prirodnom lječenju i piše da ekstrakt šumske borovnice usporava kataraktu.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 16:47  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,znas da me panika hvata ka te nema na forumu,ceo dan mislim gde ste i sta ste vi uradili danas.
A.je na desnom bila na 2 x svaki drugi dan a na levom na 4x svaki dan(taman spustili sa 8 pa 6 od upale koja je pocela 9.12).Agonija je pcoela juce kad sam je povela da meri ocni pritsiak na nekontaktnom tonometru,i kako je ta dr Todorovic tamo jako ljubazna i slicnih godina kao dr A.,ja je zamolim da baci pogled na biomikroskopu,jer prof nije bila tu do danas.Ona kaze da vidi na levom tyndall 1+ i orosenje,a na desnom da nema nista!
Ja odmah zovnem profesorku koja ej bila u Pragu(ja to nisam znala)i zena mi se javi smsm,da je na putu.Objasnim joj takodje sms sta se desava i ona mi kaze da ukapam 8x do danas i dans da dodjemo.Pri tom je pritisak na levomm bio 11 a na desnom 10,i sumnjivo mi je bilo jer je samo 11 na evom,posle ovoliko ukapanih kapi.Zakljucak ej da je upala snizila pritisak,jer je cilijarno telo upaljeno.
Danas je odvedem,2+ na elvom bez orosenja,1+ na desnom takodje bez orosenja.Nema Kepelovih nodula,nema precipitata,nema firnina.
Ali sustina je da je ova kontrola bila samo posle 6 dana!!!
Terapija agresivna kao i uvek,6x plus na 5min levo,i 6x plus 4x uniclofen na desnom.
Koliko vi dnevno ukapate uniclofena?
Zali li ti se M.da je peku oci,od suvoce,i koristite li vestacke suze?
Jeli joj danas sirio zenice,proveravao vid i pritisak,ili samo biomikroskopija?

A.danas proveravala vid,treba da iscita ono 4,7,1,0 u raznim velicinama,iscitala sve sa desnim do 1.0 a sa levim se vec po mom misljenju bila umorila i do 0,9 tj od polja sa 1.0 brijevima,od 9 brojeva neke je znala neke ne...prof misli da je to od upale,da joj smeta tyndall.

Poluluda sam,ne znam ni kud cu ni sta cu,sve isto svakog decembra,vec 3 godine.Neke duze periopde bez upala ne uspevamo da odlomimo,sad je desno bilo mirno 4meseca a levo 3.To je max.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 17:25  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Užas živi draga, nemam riječi, grom me strefio i to još pod terapijom 4x????
I ja sam jedva čekala da sjednem za komp da vidim što je s vama.

Možda stvarno treba otići mjesec dana u planine gdje nema nikakvih virusa, mikroba...da se oči oporave i dobiju normalnu samoobranu, a ne da reagiraju na sve živo.

Nije mi jasno kako su karmeli sanirali uveitis bez kapi uopće, samo mast 1x, možda su ove kapi max. samo zlo kojeg se nemožemo riještiti ????

Mi smo joj kapali myd prije dolaska tamo. A pritisak joj je provjeravao nekako svojom rukom stiskanjem kapka i rekao da je u redu. Nije mjerio nego tako odokativno rukom, to njoj on uvijek prije mjerenja provjeri i sam.
Ja uspijem jedno 4-5 puta naclof. On uvijek kaže koliko god uspijete,samo kapajte.

Ne žali se da su joj suhe oči i ne kapamo joj umjetne suze (ali ako se ikada rješimo terapije hoću), ali joj je preko glave i kapi i pregleda iako ne plače, još trpi stojički. Vuk je oduševljen njenim ponašanjem, kaže da mu je lakše s njom nego odraslim.

Ka idete opet? Mi za 7 dana, opet na odjel..

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 17:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Cekaj,na koliko ste dexa sada?
Idemo u subotu ujutru na kontrolu,posle 3 dana inejkcije,da ej vidi..ja se nesto bas bojim,nije odavno imala 2+ i to pod terapijom takodje.Sta bi bilo da je bez kapi na levom?
Maltretiram je da mi cita levim okom sad one slikice,kaze mutno joj je..bas se brinem

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 17:44  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Isto na 3x kao i prije,samo je onu mast prije spavanja ukinuo.
Nemoj je sad maltretirati da čita pod tolikom terapijom, pa znaš da je nezgodno.
Koliko tropic daješ? Mi 4x

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 18:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Tropicamida 1 uvece na oba oka...na moje pitanje jeli zaista samo 2+ na levom,iako mislim da jeste jer nema orosenja ni precipitata,ona kaze"ma naravno"...ja pitam da li ima fibrina i nodula,a ona kaze "ne,nama je prica o fibrinu zavrsena,ona je izasla iz te opasnosti"...ja kazem kako ja mislim da je zavrsena samo jer dolazimo tako cesto,i da mislim da bi isto tako i sada imala firbin za nekoliko dana,ona kao slusa i kao "moguce je"...nema tu nikakvog poboljsanja us smilsu odrastanja sa godinama niti sa dozom MTX..jednostavno nismo u opasnosti do komplikacija uveitisa samo jer cesto kontrolisemo,uhvatimo i scepamo bestiju..a sta nam sledi od kapi,to mogu misliti...

Jer M.imala samo 1+ sad na zadnjoj upali?Broji li vam on celije,ili samo kaze koliki je tyndall?

Kad cete vi kod dr H?

Mi u petak kod dr P.,ni sam ne znam sta da pricam sa njim vise,jer znam da nema resenja.

GLedam sad neke radove iz 2010.,ona dr Saureman reumatolog,objavila rad na dosta velikoj populaciji dece,sa zakljuckom da devojcice koje dobiju JIA pre 2g zivota imaju i do 300% vise sanse da dobiju uveitis ikada u zivotu nego starije tj sansa se smanjuje,da bi one koje su JIA dobije sa 7g ziovota imale svega 10% sansi,nezavisno do tipa JIA koji boluju..cak se nagalsava da raniji rizik,prema podeli po tipu i ANA,ne pije vise vodu,samo pol i godine kad se dobije JIA...mi smo ti!Jednostavno je tada imnunitet tako slab,nerazvijen,da je mnogo osetljiviji na autoimune boelsti i sve ima logike ono sto mi povezujemo sa vakcinama,silnim,koje dobijaju u tom periodu..

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 18:26  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Prije 7 dana je bilo 5-6 stanica, sada 2-3. Broji stanice, ako ih ima, ali ne napiše na nalazu, nego ja pitam, pa mi kaže. A o precipitatima uvijek napiše neki komentar.

H. je rekao kontrola za 3 mjeseca. O njemu trenutno ne razmišljam.

To je istina šta pričaš za česte kontrole da su ključ priče, ali to je TVOJA ideja svakih 7 dana, a ne njena i niti jednog drugog dr.

Ja sam te razumjela da je bilo orošenja na lijevom prije neki dan kod te dr. gdje ste mjerili pritisak?? Jeste li širili zjenice danas?

Iskreno, ja ne znam da li se uveitis i može izbjeći kod curica koje su dobile JIA s 2-3 godine, ja sam našla da je vjer preko 80%.

Treba svakako udariti jako s C vitaminom, kalcijem, borovnicama, svježom mrkvom....

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 19:09  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Da,juce je navodno ta dr videlaorosenje,mada se ogradjujem od toga jer je ona opsti oftalmolog,i nije vicna gledanju uveitisa,ali je takodje i vrlo moguce..no,kako smo stavili od juce 8x dexa,orosenja danas nema.Takodje je ona juce rekla da nema nista na desnom,a danas je bilo.Sto moze znaciti da uje juce pocelo i desno,i vec stiglo do 1+.
A znas ti nase decembarske napade,za 10dana smo bili stigli do 4+ u dec 2008.
Znaci vama je bilo na granici izmedju +- i 1+ tyndalla i imala je orosenje!
Secas li se sta ti je dr V.rekao onda na pocetku kad si ga ejdnom upitala za dr A.?
Sta je sa dr Vlah,jer on ne radi nigde ni privatno?
I na kraju opet nisam zapamtila,koliko je M.imala pritisak na desnom,nakon kapi?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 20:18  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
mraonicus je napisao/la:

Secas li se sta ti je dr V.rekao onda na pocetku kad si ga ejdnom upitala za dr A.?
Sta je sa dr Vlah,jer on ne radi nigde ni privatno?
I na kraju opet nisam zapamtila,koliko je M.imala pritisak na desnom,nakon kapi?


Nije mi ništa rekao za nju, nego sam ja njemu rekla da ona daje na 5 minuta kao inekciju,on je samo komentirao da je čuo za nju, ali onako ovlaš.
Mislim da Vlah. ne radi nigdje više. Da radi privatno, došao bi vjer. gdje i vukoj.
Imala je tlak +13 zadnji put (ne danas). Na početku +16.

Ma ti rezultati pregleda su oku promatrača, sve ovisi kako se sve potrefi taj dan. Ne bi se ja ziher držala tih podataka. Mi smo dan razlike bili kod vuk i strib, pa je ona rekla +1, on +0.5
Čim su precipitati, bilo je jako puno upalnih stanica i to je važno.
No bez obzira na tyndall i precipitate, ja mislim da ovo zlo od uveitisa kuha iznutra i bez da se očituje.

Nego kako je a. inače, kako se osjeća od te viroze?
Do kada ti je muž s vama?

Gorim da čujem kako je anna prošla na pregledu, znam da idu pred Božić..Ona stalno ima barem 1-2 stanice 11 godina.
Ona priča s jacobom je isto čudna, kao očistili sve s 3x i za 2 dana kod fostera imao +2 kad je dobio konjuktivitis. Pa MTX samo par mjeseci i već humira

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 20:57  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Nisam sigurna da shvatam sta hoces da kazem o Jacobu,iako mi je i samoj bilo cudno da je on pod mtx,pa ubrzo Humira,pa dugo sve mirno i odjednom katarakta.Kao da ima nesto skriveno sto dovodi do poremecaja metabolizma sociva,a da se i ne vidi na biomikroskopu..

Inace mi je sve pomesano sad,vecina njih tvrdi da su samo celije vazne,koliko je tyndall i da je samo to znak upale i tezine iste..ipak,najnoviji radovi i tvrdnje onih koji imaju laser flare fotometar je da je samo flare vazan,da neka deca imaju uvek neku kolicinu celija hronicno(kao Ana) i da ako imaju nizak flare,nikad ne razviju teze komoliakcije...a s druge strane HLAB27 koji ide sa najvecim flareom,brzo dovodi do komoliakcija,iako se relativno lako resava kapima.

Muz mi je otisao jos u nedelju,bio samo 4 dana,svo vreme smo lecili A.,imala temp,kasalj veliki,snimali pluca,3 x vadili krv,bris grla,svasta..sve bilo ok,virus kazu..jos malo kasljuca iako je mnogo bolje..a o kilazi da i ne govorim,verujem da je kilo izgubila za ovih 10 dana a inace se ponosimo sa celih 16,5kg!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 21:42  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
govori li tebi a, o broju stanica?
možda ona računa po starom kad je i jedna stanica tretirana kao +1

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 21:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Ne,ne govori,ona samo kaze koliki je tyndall i ja mislim na osnovu iskustva to radi.Inace,mislim da je njoj max 3+ i to jeste po starom.Ali ima ona i plus minus,tako da ne znam sta da kazem.Znma da kada smo kod dr Tutkun bili 1-2+ kod nje smo na prvoj kontroli posleTurske bili 2+.

Inace mi nije jasno to izrazavanje prilikom brojanja,to je broj celija u mm3 tog vidjenog prostora(kocke),a ne u celoj prednjoj komori.Zato mi ej smesno kad neko kaze,imam samo 2 ili 5 celija u prednjoj komori..a to pada ko prasina u vazduhu i oni uhvate pogledom otprilike koliko je..nisam sigurna da se sigurno moze izbrojati.Sve je stvar procene!

Jesi li iscitala sve postove Annine mame,za tih 11g borbe sa uveitisom,sta su sve prosli,i kako su izbegli kataraktu.Ja samo znam da su bili i pod mtx,i pod celceptom i sad humirom.Ali mislim da devojka nema nikave komoliakcije,jesam li u pravu?Koliko su oni uopste cesto koristili kapi?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-12-2010 22:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
mraonicus tako mi je žao :( ne znam što da ti kažem, mogu samo zamisliti kako se osjećaš
za tebe i tvoju curicu jedan iskreni :grli:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 272 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 18 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011